YALOVA’DA 2021 YILI DOP DOLU GEÇTİ

Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 2021 yılı içerisinde birçok etkinliğe imza attı.

2021 yılında Yalova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliklere 7’den 77’ye kadar herkes katlım gösterdi. Resmi bayram kutlamaları, çocuk etkinlikleri, konserler, sergiler ve bir çok sosyal etkinlik düzenlemenin yanı sıra Uluslararası Festivallere destek veren Yalova Belediyesi ayrıca Türkiye Karate Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Karate Şampiyonasına da ev sahipliği yaptı.

Çocuklar Mustafa Amcasıyla Çok Mutlu

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatları doğrultusunda çocuklara yönelik gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar dolu dolu bir 2021 yılı geçirdi. Toplamda 19 adet ücretsiz çocuk tiyatrosu ve açık hava çocuk etkinliği düzenleyen Yalova Belediyesi 15 bin çocuğa ulaşarak onların neşeli dakikalar geçirmesini sağladı. Ayrıca yapılan sünnet şöleniyle toplamda 77 çocuk ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Büyükler ve Sağlık Çalışanları Unutulmadı

Çocuklara yapılan etkinliklerin yanı sıra 3 yetişkin tiyatrosu düzenlendi ve toplamda 1.200 seyirciye ulaşıldı. Geçtiğimiz 2021 yılı içerisinde toplam 24 sanatçının katılımıyla 12 adet halk konseri ve gençlik festivalleri düzenlendi. 30 bin kişi bu etkinliklere katılım sağladı. Bununla birlikte pandemi döneminde özveriyle çalışan kadın sağlık çalışanlarına moral ve teşekkür gecesi düzenlendi.

Ulusal Bayramlar Kutlandı, Anma Programları Gerçekleştirildi

Yalova Valiliği tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine Yalova Belediyesi olarak destek verildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda mahalle ve tüm köylere 23 Nisan Otobüsü ile gidilerek çeşitli hediyeler çocuklara verildi. Yapılan bu etkinliklerle beraber 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası dolayısıyla çeşitli etkinliklere imza atıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü gecesi sanatçı İbrahim Sadri tarafından şiir dinletisi gerçekleştirildi.

19 Temmuz ve 19 Ağustos’ta Etkinlikler Yapıldı

19 Temmuz Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Yalova Belediyesi tarafından konserler düzenlendi. Alkan Dalğakıran, Ece Mumay, Tuğçe Kandemir, İsmail Türüt, Hakhan, Zeki Başol, Çiğdem Gürdal konserleriyle Yalovalı vatandaşlar kurtuluş etkinliklerini doyasıya kutladılar. YAFEM konuk halk oyunu ekipleri ise çeşitli gösteriler düzenlediler. 19 Ağustos Atatürk’ün Yalova’ya gelişinin 92. Yılı nedeniyle ise Yalova Belediyesi destekleriyle Dr. Hacer Karabağ ile Doç. Dr. Mine Ersevinç’in kaleme aldığı ‘Atatürk’ün Kenti Yalova’ isimli kitabın tanıtımı Raif Dinçkök Kültür Merkezi Özgecan Aslan Salonu’nda yapıldı.  Ayrıca Kent Müzesi’nde Atatürk’ün Yalova’da geçirdiği zamanları konu alan serginin açılışı gerçekleştirildi. Yalova Belediyesi’nin katkılarıyla Yürüyen Köşk’te Atatürkçü Düşünce Derneğiyle birlikte ortaklaşa program düzenlendi.

17 Ağustos Depreminde Hayatını Kaybedenler Dualar Eşliğinde Anıldı

Yalova Belediyesi tarafından organize edilen 17 Ağustos Marmara Depremi’nde hayatını kaybedenler düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. 17 Ağustos Deprem Anıtı’nda düzenlenen etkinliklerde o yıllara ait görüntüler sinevizyon eşliğinde gösterilirken, alanda bulunan vatandaşlara lokma dağıtımı yapıldı. Ayrıca 17 Ağustos gecesinde Kuran-ı Kerim okundu.

Uluslararası Festivallere Destek Verildi

TUFAG, YAFEM ve KUZEY KAFKAS derneklerinin ilimizde yaz ayı içerisinde düzenlemiş oldukları uluslararası festivale Yalova Belediyesi olarak destek verildi. İlimize çeşitli dünya ülkelerinden gelen misafirler Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’u ise makamında ziyaret ettiler.

Karate Şampiyonası Düzenlendi

Yalova Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu ortaklaşa Şampiyonaya imza attı. 1500 sporcunun katılımıyla gerçekleştiren organizasyon 4 gün boyunca ilimizde gerçekleştirildi. Bununla birlikte Türkiye MMA Federasyonu ve Yalova Belediyesinin destekleriyle MMA Ligi müsabakaları ilimizde yapıldı. Yapılan bu organizasyonların yanında çeşitli spor ve branşlarına nakdi ve ayni destekler verildi.

10 Sergi Düzenlendi

2021 yılında toplam 10 sergi düzenlendi. Sergilerin 5’i Yalova Belediyesi tarafından diğer 5 sergi ise Yalova Belediyesi destekleriyle yapıldı. Her bir sergi 1 hafta boyunca Yalova Belediyesi Kent Müzesi’nde açık kaldı.

21 Bin 320 Kişi Ziyaret Etti

Yürüyen Köşk başta olmak üzere yaşanılan pandemiden dolayı Kent Müzesi ve Kağıt Müzesine açık olduğu dönemlerde toplam 21 bin 320 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin 14 bin 123’ü Yürüyen Köşk’ü, 3 bin 389’u Kağıt Müzesi’ni ve 3 bin 808’i ise Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.