ORAL: RAGAİP KANDİLİ KUTLU OLSUN

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, İslam Âleminin Üç aylarını ve Regaip Kandilini kutladı.


2 Şubat 2022 Çarşamba gününü 3 Şubat 2022 Perşembe gününe bağlayacak gece kutlanacak olan Regaip Kandilini kutlayan Başkan Oral, “Regaip Kandili’nin tüm Müslümanlara ve İnsanlığa hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.


“BÜYÜK FIRSAT”


Başkan Oral, “Ramazan ayının habercisi, dört kandili içinde barındıran mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin tüm Müslümanlığa ve İnsanlığa hayırlara vesile olmasını dilerim.


Başkan Oral yaptığı açıklamada, “Recep, Şaban ve Ramazan ayları inananlar için çok büyük fırsat. Kul, Regaip Gecesinde tövbe ile günahlarından arınır ve Allah’ın sevgili bir kulu olma yoluna girer.

 
BÜYÜK FIRSAT


Çünkü Allah temizlenenleri ve tövbe edenleri sevdiğini Kur’an da ilan etmiştir. Miraç gecesinde kul, Allah’a yükselmenin şuuruna erme çabasıyla kullukta yükseldikçe yükselmeye çalışır, tövbe eder, kulluk eder, ihsan eder ve ihsan olunur.


Beraat Gecesiyle cehennemden, azaptan ve sorgulanmaktan beraatını alır. Nihayet Kadir Gecesinde tüm ömürlük günahlarından arınarak, ahiret âleminde hesabı takiben sağdan aldığı amel defteriyle ebedi saadeti kazanma sevincinin dünyadaki küçük bir örneğini Ramazan Bayramı günlerinde manen tatma imkânı bulur” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.