BAŞKAN NUMAN SOYER’DEN “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

Kadınların, ekonomiden siyasete, eğitimden ticarete her alanda olması temennisinde bulunan Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer mesajında şu ifadelere yer verdi: “Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır. Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Eğer kadın mutluysa ülke de mutludur. Eğer kadın umut içindeyse, o ülke de umut içindedir.

Türk kadını tarihimiz boyunca, yaşamın her safhasında erkeklerin yanında her türlü sorumluluğu paylaşmış, özellikle Kurtuluş Savaşının her döneminde aktif rol oynamış, cesareti ve fedakarlığıyla adını tarihe yazdırmıştır.

Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete, ticaretten sosyal hayata her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Üreten kadın ve emek veren kadın güçlü toplum demektir. Güçlü toplumlar ise güçlü ve umut dolu yarınların kaynağıdır.

Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen anneme ve eşime , kahraman Mehmetçiklerimizin ve şehitlerimizin anne ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: