MİLLETVEKİLİ MELİHA AKYOL’UN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha AKYOL’un 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklamasında; “Çalışan, üreten, sosyal ve siyasal hayata eşit fırsatlarla katılan, toplumumuzun en büyük güvencesi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.

 ’Güçlü Kadın, Güçlü Aile, Güçlü Toplum’ prensibiyle çıktığımız bu yolda siyaset, iş ve sosyal hayatta geleceğin inşasına kadınlarımızla hep birlikte omuz vermekteyiz. Kadınlarımızın hiçbir ayrımcılığa uğramadan siyasetten ekonomiye, sanattan akademiye her alanda var olabilmeleri ve devamlılıkları için mücadele etmekteyiz. Kadın emeği, yalnızca plazalardaki unvanlarla ya da iş gücüne katılım oranıyla değildir, kurtuluştan kuruluşa cephede savaşıp vatanı düşmana teslim etmeyen, yeri geldiğinde tarlayı süren, çocuk yetiştiren, kilim dokuyan, ailesinin geçimiyle ilgilenen kadın da emek sahibidir.

Bu düşünceden hareketle, bu topraklardaki gücümüzün farkında olarak geleceğe sağlam adımlarla ilerliyoruz.

Şansımız o ki dünyanın geçirdiği dijital dönüşümde, kadının etkin biçimde yer almasını önemseyen, özellikle kız çocuklarımızın, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi alanlarda eğitim görmesini her daim teşvik eden bir Cumhurbaşkanına sahibiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kadınlara hak ettiği değerin verilmesi konusunda akademide, siyasette, kamu ve özel sektörde kadınlarımızın gücünü her daim desteklemekte ve artırmaya çalışmaktadır.

Bu minvalde kendilerinin de yakın zamanda belirttiği gibi, “Yeni düzenlemeyle artık kadına yönelik saldırılarda faillerin somut pişmanlık emaresi içermeyen hiçbir davranışı indirim nedeni olarak kabul edilmeyecektir. Sadece takım elbise giyip kravat takarak, ellerini önünde birleştirip, başını yana eğerek sergilenen tiyatrovari görüntüler takdiri indirim gerekçesi olmayacaktır.”

Türkiye’nin gücü, kadınların gücüdür bilinciyle şehrimin ve ülkemin tüm kadınlarına hayata kattıkları değer için teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.