GOOGLE HOTEL ADS NEDİR?

Google Hotel Ads, OTA’lar ve otel web sitelerinin fiyatlarını karşılaştırma temeline dayanan bir platformdur.

Otellerin bir tanıtım aracı olarak kullandıkları platformdan kullanıcılar ise kendilerine en uygun oteli seçebilmek için yararlanabilirler ve otel takvimlerini rahatlıkla görüntüleyebilirler. Google’da otel araması yapan bir kullanıcı, ekranın sağında oteller listesi ile karşılaşır. Bu kısımdan kendisine en uygun oteli seçerek direkt olarak otel rezervasyon sayfasına gidebilirler.

Google Hotel Ads ödemeleri iki farklı şekilde gerçekleşir. İlki rezervasyon işlemi tamamlandığında yapılan dönüşüm başına ödemedir. İkincisi ise otel reklamları sayesinde yapılan rezervasyonların konaklama ile sonuçlanmasında gerçekleştirilen konaklama başına ödemedir. Belirli bir bölgede otel arayışını yoğunlaştıran gezginlerin ilgilerini çekmek kolaylaşır. Otellere ait fiyat ve müsaitlik bilgisi, otel hakkında detaylı açıklamaların bulunduğu reklamlar sayesinde oteller potansiyel müşterilerine ulaşabilirler. Otel arayışındaki kullanıcılar ilk sayfada reklamlı oteller ile karşılaşabilirler ve oteller hakkında ön bilgi sahibi olabilirler. Lokasyon, daha önce konaklamış kullanıcıların yorumları, fotoğraflar, müsaitlik durumu ve fiyat bilgilerini görüntüleyebilirler.

Oteller direkt rezervasyon fırsatı elde edebilirler

Tıpkı Google aramalarında üst sıralarda yer alan web sitelerinin ziyaretçi sayılarının arttığı gibi Google Hotel Ads üzerinde de üst sıralarda yer alan oteller de direkt rezervasyon sayılarını artırır. Kullanıcıların yaptıkları otel aramalarında rezervasyon talepleri direkt otellere yönlendirilir. OTA’lara kıyasla düşük komisyon oranları ile çalışırlar.

Ücretsiz rezervasyon bağlantılarından yararlanabilirler

Barboon’un Google Hotel Ads entegresi sayesinde oteller komisyon bedeli ödemeden otel aramalarında kullanıcılara görünür olabilirler. Ücretli reklamlar üst sıralarda konumlanırken ücretsiz rezervasyon bağlantıları ise kullanıcıların daha ayrıntılı bilgiye erişebilecekleri alternatifler olarak en alt sıralarda konumlanır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.