CİNEVİZ: ÇEVRE KONUSUNDA ÇOK HASSASIZ

Altınova Belediyesi, 17 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde “Let’s Do İt” Yalova Temsilciliğinin etkinliğine destek verdi.

Altınova Belediyesi, tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşen “Let’s Do İt” farkındalık hareketine Hersek Sahilinde çöp toplama etkinliği düzenleyerek katıldı. Etkinliğe katılan Altınova Belediye Meclis üyesi Şaban Cineviz, çevre konusunda çok hassas olduklarını ve toplumda çevre bilincini oluşturmak için çok ciddi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

“Çöp Körlüğüne Dikkat Çekmek İstiyoruz”

Let’s Do it Yalova İl Temsilcisi Makbule Budak Çalışkan etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına bu yıl şehrimizde gerçekleştirdiğimiz Dünya Temizlik Günü için ikinci kez Yalova ‘ da Let’s Do It hareketini yapılandırmaya başladık. İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek istiyoruz. Let’s Do It! Yalova İl Temsilciliği olarak bu yıl Dünya Temizlik Gününde atık farkındalığı yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız.

Çevre gönüllüleri çöp topladı

Yalova ve Altınova’da büyük bir çevre temizliğine imza attıklarını belirten Makbule Budak Çalışkan, “Bu yıl 17 Eylül dünya temizlik gününde 2 farklı noktada çevre temizliği gerçekleştirdik. O gün, belediyeler başta olmak üzere Yalova Gençlik merkezi, Kızılay Kadın Kolları ,Uğur okulları, Bahçeşehir Koleji, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Yürüyen Köşk Derneği, Kanser hastaları Derneği , Altınlakale Satranç kulübü, Siyamder, Doğa ve Bisiklet Dostları başta olmak  üzere 7’den 70’e tüm çevre dostu gönüllüleri ile doğadan 1.5 ton çöp toplandı.

Hersek Lagününü gezdiler

17 Eylül’de dünyada eş zamanlı olarak yapılan Yalova ve Altınova’da ‘da gerçekleşen Dünya Temizlik Günü etkinliğine destek veren Yalova ve Altınova Belediyelerine ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederim.   Dünya temizlik gününde hem temizlik yaptık hem e hoşça vakit geçirdik. Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzikleri ile kulaklarınızın pasını sildik. Altınova programımıza her zaman olduğu gibi Kuş Oteli ve Tıbbi Bitkiler Bahçesi gezisi de vardı. Doğa pasaportlarını alan gönüllerimiz alandan mutlulukla ayrıldı. Katılan tüm öğrencilerimize ‘Dünya Gönüllüsü’ Belgesi vererek hepsinin bir günlüğüne de olsa dünyanın yükünü hafiflettikleri için teşekkür ederiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: