BAKAN VARANK’TAN ALTINOVA ZİYARETİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Yalova’da temel atma ve açılış törenlerine katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati,Türkiye’nin en büyük hazır giyim moda perakendecisi LC Waikiki, Yalova’da hem bölge istihdamına katkı sunacak hem de yurt dışında 55 ülkedeki global operasyonları için kritik rol üstlenecek Yalova Lojistik Merkezi’nin açılışına katıldı.

Varank ve Nebati, daha sonra Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) içinde faaliyet gösterecek Yalova Nitelik İstihdam Merkezi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Test-Kalibrasyon Merkezi temel atma törenini gerçekleştirdi.

Bakan Varank’tan Altınova ziyareti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova’daki açılış ve temel atma töreninin ardından Altınova İlçesini ziyaret etti.

AK Parti MKYK üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Milletvekilleri Meliha Akyol, AK Parti Yalova İl Başkan Yardımcısı Koray Girgin ve beraberindeki heyetle Altınova Tersaneler Bölgesini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve Yönetim Kurulu üyeleri, Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Fazıl Uzun ve Yönetim Kurulu üyeleri, TERSAN Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nurettin Paksu ve tersane yetkilileri karşıladı.

Mavi Vatan vurgusu

Bakan Varank ve beraberindekiler sırasıyla TERSAN Tersanesi, Beşiktaş Tersanesi ve Sefine Tersanesi’ni ziyaret etti. Tersane ziyaretlerinde çalışmalar hakkında bilgi alan Varank, Mavi Vatan vurgusu yaparak gemi sanayisinin önemine değindi. Ziyaretlerde tersane yöneticileri, sektörle ilgi Bakan Varank’a bilgi vererek, sunum gerçekleştirdi.

El emeği ürünler hediye edildi

Bakan Varank’a Tersane ziyareti sonunda, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral İznik Çinisinden yapılmış vazo ile Altınova Belediyesi öncülüğünde kurulan S.S. Altınova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri, el emeği doğal ürünlerin yer aldığı bir sepeti hediye ettiler.

“El emekleri dünyaya pazarlanacak”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Altınova’ya büyük destekler sağladığını ifade eden Altınova belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Altınova’nın üretken ve çalışkan kadınları el emeği göz nuru lezzetlerini Sayın Bakanımız Mustafa Varank ile paylaştılar. Bakanımızın büyük destekleri ile yakın zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz Yöresel Ürünler Merkezi ile birlikte Altınovalı kadınlar el emeği ürünlerini dünyaya pazarlayacak. Bzilere verdiği desteklerden dolayı Bakanımız Sayın Mustafa Varak’a ilçe halkı adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.