TUTUK, TOGG’UN GEMLİK KAMPÜSÜ’NÜN AÇILIŞINA KATILDI

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg’un fabrikası Bursa’nın Gemlik ilçesinde açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı programa, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ve AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar da katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü gezdikten sonra Togg aracını test etti. Togg Gemlik Kampüsü’nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”60 yıllık hayal gerçek oldu” dedi. 

Ülkem Adına Gururluyum…

Togg’un seri üretiminin gerçekleştirileceği Gemlik Kampüsü’nün açılış törenine katılan Başkan Vekili Mustafa Tutuk bir hayalimiz daha gerçek oldu diyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz adına tarihi bir adım daha atıldı. Cumhurbaşkanımızın deyimiyle “60 yıllık hayal gerçek oldu” Tarihi bir günde tarihi adımların atıldığı yerde olmak da gurur verici. Milli gururumuz yerli ve milli otomobilimiz TOGG’un ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere teknik ekibe teşekkür ediyorum. 2023’e adım adım ulaşıyoruz. Hep birlikte ülkemizde dev yatırımların olacağı bir sene olacak” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: