AK PARTİ İL BAŞKANI MÜĞLİM BAĞATAR AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Ak Parti İl Başkanı Müğlim Bağatar yaptığı yazılı açıklamada; “İstanbul İstiklal Caddesinde, vatandaşlarımıza yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir.


Terörün, her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline, İstanbul’da, bir kez daha şahit olduk. Türkiye ne zaman, geleceğe yönelik olumlu bir adım atsa, cevabı hemen, terör örgütleri eliyle kan, can, vahşet, kaos olarak önümüze gelmektedir. PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır.


Türkiye’nin, bu ahlaksızca, kalleşçe terör saldırısından sonra da yaralarını kendisinin saracağını, Allah’ın yardımıyla, ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.


Biz, meselelerimizin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. Tıpkı bölücü terörle mücadelede, tıpkı 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimiz gibi, İstiklal Caddesindeki canlarımızı da yüreğimize gömecek, onların hatıralarını yaşatacağız, ama aynı zamanda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için döktüğümüz kanlara yenilerinin eklendiğini, ekleneceğini bilerek, mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdüreceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi ve ülkemizin huzurunu bozmaya yönelik her türlü terör saldırısını lanetliyorum.

Rabbim, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.

Bu kalleşçe saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Aziz Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.