AMD FSR 3 TANITTI, 2 KAT PERFORMANS FARKI VAR

AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) 3 teknolojisi ile birlikte oyunlarda iki kata kadar FPS değerlerinde artış elde edilebilecek. AMD FSR 3 versiyonu 2023 yılında kullanıma sunulacak.

AMD’nin çeşitli algoritmalarla oyun grafiklerini akıllı bir şekilde ölçeklendirdiği FidelityFX Super Resolution teknolojisi yeni bir döneme geçti. AMD FSR 3 teknolojisi önceki nesle göre oyunlarda iki kat performans artışı sunuyor.

AMD FSR 3’TEKİ YENİLİKLER

AMD son olarak FSR 2.2 güncellemesini duyurmuş ve algoritmanın kalitesini daha da iyileştirmişti. Radeon 7000 etkinliğinde duyurulan FSR 3 sürümü ise yeni bir teknoloji ile FPS değerlerini iki katına çıkarabiliyor.

  • AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) 2.2 – FSR artık 216 oyunda kullanılabilir ve yakında kullanıma sunulacak. Popüler FSR zamansal yükseltme teknolojisinin bir sonraki yinelemesi olan FSR 2.2, görsel kaliteyi artırmak için tasarlanmış geliştirmeler içeriyor. İlk olarak 8 Kasım 2022’de Forza Horizon 5’te kullanıma sunulması bekleniyor. Ayrıca yakında GPUOpen.com adresinden oyun geliştiricilerinin kullanımına sunulacak.
  • AMD FSR 3 – AMD, 2023 yılında AMD Fluid Motion Frames teknolojisini içeren ve belirli oyunlarda AMD FSR 2’ye kıyasla 2 kata kadar daha fazla FPS sunması beklenen yeni bir AMD FSR sürümünü piyasaya sürmeyi planlıyor.

Fluid Motion Frame adı verilen bu teknoloji ultra yüksek ayarlarda bile performansı aarttırarak FPS değerlerinin yükselmesini sağlıyor. FSR 2.0 teknolojisine göre 4K oyunlarda 2 kata kadar artış elde edilmiş.

FSR 3 teknolojisinin gücünü göstermek adına Sava Zivkovic ve ekibi 4 aylık bir çalışma ile bu teknolojiyi temel alan kısa bir film hazırlamış. Bu film Unreal Engine 5 temelinde çok kaliteli görseller ortaya çıktığını gösteriyor. AMD FSR 3 teknolojisi gelecek yıl pek çok uygulama ve oyunda karşımıza çıkacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.