ÇİFTLİKKÖY’DE ÖĞRENCİLERDEN SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA DEFİLESİ

Avrupa Atık Azaltım Haftası dolayısıyla Çiftlikköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçedeki okulların katkılarıyla düzenlenen sürdürülebilir moda defilesinde öğrenciler podyuma çıktı.


Yalova Bahçeşehir Koleji’nde gerçekleşen etkinlikte, kullanılmış giysilerin yeniden değerlendirilerek günlük kullanıma uygun hale getirildiği giysiler, Çiftlikköy GSD Okulu öğrencileri tarafından sahnede sergilendi. Evlerdeki eski giysilerin veliler tarafından yeniden giyilebilir hale getirildiği sürdürülebilir moda defilesinde öğrencilerin performansı da profesyonel mankenlere taş çıkarttı.


Altınova Kaymakamı ve Çiftlikköy Kaymakam Vekili Regaip Ahmet Özyiğit, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Beşir’in yanı sıra öğretmenler ve velilerin de büyük ilgi gösterdiği defile öncesinde Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin sergisi yapıldı. Bahçeşehir Koleji vurmalı çalgılar ekibinin, geri dönüşüm malzemeleriyle yaptığı perküsyon gösterisi sonrasında defileye geçildi. Birbirinden renkli kıyafetlerin ilk ve ortaokul öğrencileri tarafından başarıyla sunulduğu defile sonrasında katkıda bulunanlara ödüllerini takdim etmek üzere sahneye davet edilen Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, konuşmasında Avrupa Azaltım Haftası’na vurgu yaptı.


BAŞKAN SİLPAGAR, “AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI’NI DOLU DOLU GEÇİRDİK”


Başkan Silpagar, “Avrupa Atık Azaltım Haftası, Avrupa’da atık önleme konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir girişim ve her yıl Kasım ayının son haftasında tüm Avrupa ve Avrupa dışında geniş bir kitleyle gerçekleştiriliyor. 2022 yılı teması ‘Döngüsel ve Sürdürülebilir Tekstil” olarak belirlenmişti. Hafta boyunca Belediyemiz İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüzün organizasyonunda ilçemizdeki okulların öğrencileri ile çeşitli etkinlikler yapıldı. Sürdürülebilir kaynak ve atık yönetimi hakkında seminerler düzenlendi, geri dönüşümle elde edilen oyuncaklar öğrencilerimize verildi, sürdürülebilir tekstil konusunu yerinde görebilecekleri atıksu arıtma tesislerine geziler düzenlendi. Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinliklerimizin finalini, eski ve kullanılmış giysilerin yenilenerek giyilebileceğini gösteren ve öğrencilerimizin modelliğini yaptığı harika bir defile ile yaptık. Etkinliklerimize katkılarından dolayı GSD Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Bahçeşehir Kolejine teşekkür ediyorum. Geleceğin Çiftlikköy’ünü gençlerimizle inşa ediyoruz ve her zaman yanlarındayız” diye konuştu.


Başkan Silpagar, etkinlik sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Beşir, Çiftlikköy GSD İlkokulu Müdürü Coşkun Öztürk, Yalova Bahçeşehir Koleji Müdürü Berrak Tezel ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Yayla’ya çiçek hediyeleri ve plaketlerini takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.