GÜVENLİK TEDBİRLERİ, YAŞAMSAL ÖNEME SAHİP

Altınova Tersaneler Bölgesinde yer alan tersanelerin iş güvenliği ve yangın güvenliği birim müdürleri, Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde bir araya geldi.

Altınova Belediyesi İtfaiye Amirliği’nde ilçedeki tersanelerin iş güvenliği ve yangın güvenliği birim müdürleriyle koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda koordinasyon toplantılarının her ay düzenli olarak yapılması kararı alındı.

Hayati konular

Toplantıda; tersanelerde gemi, tamir bakım, onarım çalışmalarında olası meydana gelebilecek olan yangın, kurtarma, müdahale ve itfaiye olayları ele alındı. Olası olay anında yapılması gerekenler, iş bölümü, müdahale esnasında yaşanan sorunlar hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Alınacak tedbirler önemli

Koordinasyon toplantısı hakkında bilgi veren Altınova itfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, “Tersanelerde güvenlik tedbirlerinin tam alınmasıyla meydana gelebilecek itfaiye olayların en aza indirilmesi, müdahale sırasında yaşanan sıkıntılar ve olumsuzları dile getirdik.

Amaç, can ve mal kaybının en aza indirmek

Gemi inşa, tamir ve bakım sırasında güvenlik tedbirleri tam alınması, ilk müdahale ile yangının büyümeden kontrol altına alınması, kurtarma ve yangın olaylarına müdahale edilirken tersane iş güvenliği, yangın güvenliği personelleri ile koordineli olay yeri ekip çalışmasının yapılması ile can ve mal kaybının en aza ineceğini dile getirdik” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: