YALOVA ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI AV. KORAY CAN KÖSE, 24 KASIM “ÖĞRETMENLER GÜNÜ” MESAJI

Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanı Av.Koray Can KÖSE, 24 Kasım “Öğretmenler Günü” nedeni ile bir mesaj yayınladı. 

Köse mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hiçbir maddi varlıkla ölçülemeyecek kadar kutsal ve saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, milletimize hizmet etmenin en güzide yollarından birisi olmuştur. 

Türk medeniyetinin temeline harç katan, geleceği inşa eden öğretmenlerine Türk Milleti çok şey borçludur. Bu yolda Gazi Mustafa Kemal genç cumhuriyeti yükseltme vazifesini Türk öğretmenlerine vermiş, “başöğretmen” olarak ilk adımı kendisi atmıştır. 

Gelecek Türk neslinin yetişmesi, tüm benliğini öğrencisine adayan öğretmenlerimizden geçmektedir. Öğretmenlerimiz sahip oldukları bilgi ve deneyimi; anlatarak, göstererek, benimseterek bağımsız ve hür Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti’nin varlığını sürdürmesini sağlayacaklardır. Gazi Mustafa Kemal’in üzerinde ısrarla durduğu üzere “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.” 

Atatürk’ün ortaya koyduğu bu ülkü ile yetişmeye başlayan gençliğin önüne konulan temel hedef; bağımsız ve güçlü bir biçimde muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak ve onu seviyeyi aşmaktır. 

Bu vesileyle tüm  öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü” kutluyor; mutlu, başarılı ve huzur içinde bir hayat geçirmelerini diliyorum. 

Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehit öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü yürekten kutluyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: