YALOVA’NIN KADIN MUHTARLARI ÜNİVERSİTEMİZDE BİR ARAYA GELDİ

Yalova Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÜKAM), 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında Yalova’nın kadın muhtarlarının dahil olduğu bir panel düzenledi.

Yalova Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe, Rektör Yardımları Prof. Dr. Vefik Arıca, Prof. Dr. Hamit Er, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Taner Tatar, İİBF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Feyyaz Zeren, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Burcu Gürer Giray, Geyikdere Köyü Muhtarı Emine Türker, Sahil Mahallesi Muhtarı Ebru Filiz, Dere Mahallesi Muhtarı Faize Demir Karaman katılım sağladı.

Moderatörlüğünü ve açılış konuşmasını YÜKAM Müdürü Prof. Dr. Elif Yüksel Oktay’ın yaptığı panelde kadın muhtarlar çalışma koşullarını, karşılaştıkları zorlukları ve ilerisi için yapmayı planladıkları projelerden bahsetti.

Akademik ve idari personelin yanında çok sayıda öğrencinin de dahil olduğu panel, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: