ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANI SİLPAGAR, BELEDİYENİN FALİYETLERİ DEĞERLENDİRDİ

Çiftlikköy belediye başkanı ali murat silpagar, Gazeteciler ile bir araya geldiği toplantıda, Çiftlikköy beleidyesinde 9 yılda yaptıkları faliyetlerle ilgili sorulara yanıt verdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Yalova’nın yerel ve ulusal basın temsilcileriyle Çiftlikköy Belediyesi Saklıbahçe Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.  Samimi bir ortamda geçen etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Silpagar, yeni dönemde aday olup olmayacağından, 2023 yılında Çiftlikköy’de gerçekleştirmek istediği projelere, yeni hastaneden, OSB’lerin getireceği nüfus artışıyla ilgili projeksiyonlara, Cumhurbaşkanlığı seçim tahminine kadar pek çok konuda düşüncelerini dile getirdi.

BÜLENT ECEVİT’E Cumhuriyet Halk Partisi HAYIR DEDİ, AK PARTİ KABUL ETTİ

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nin Ocak ayı oturumunda Eski Başbakan Bülent Ecevit’in isminin Çiftlikköy’de bir caddeye verilmesi CHP’li meclis üyelerinin ret oylarına karşın AK Parti ve İyi Parti’nin evet oylarıyla kabul edilmişti. Bu konudaki düşüncelerinin sorulması üzerine Başkan Silpagar, konuyla ilgili olarak CHP’lilerin Ecevit’in ismini siyaseten kullanma çabasında olduğunu vurguladı. Başkan Silpagar, “CHP daha önceden Bülent Ecevit’in adını koyalım diye meclise sunmuşlardı, biz de dedik ki, bu teklif DSP’den olmalı, çünkü oranın genel başkanı, oradan bir dilekçe alalım veya sözlü olarak, arayıp izin alıp koyalım. Bunu böyle yapmadılar. Eski DSP’li bir emekli öğretmen dilekçe verdi, beyefendiyi tanımıyorum da, onun dilekçesiyle biz verdik. Ülkemizde Başbakanlık yapmış Sayın Bülent Ecevit’in adını da Çiftlikköy’de güzel bir caddeye adını koyduk. Bundan şu çıkıyor kısaca, CHP’li meclisteki arkadaşların samimi olmadıklarını, Bülent Ecevit adını siyaseten kullanmaya çalıştıkları çıkıyor ortaya. Başka bir şey değil, bunun hiçbir açıklaması yok. Yani bunlar her buldukları şeyi herhalde siyasi malzeme yapmaya çalışıyorlar, onların üçüncü genel başkanlarının adını da siyasi malzeme yapmaya kalkmaları çok hoş olmadı. Ben de hoş karşılamadım. AK partili Belediye Meclis Üyeleri ile Sayın Bülent Ecevit’in adı geçti,  caddemize adı verildi. Bakın rahmetli Sayın Alpaslan Türkeş’in adını koyarken MHP teklifi sundu, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu adını koyarken BBP sundu, rahmetli Necmettin Erbakan hocanın adını koyarken Yeniden Refah partisi, Saadet Partisi teklifte bulundu. Dolayısıyla o teklifler, genel başkan oldukları yerlerden geldi. Iğdırlılar derneğinden geldi Boraltan Köprüsü teklifi geldi, onu koyduk. Vaziyet bu. Bu insanların hepsi o isimler konurken samimiydiler. Bir caddeye adının konulmasını da Çiftlikköy Belediyesi’ne bırakmışlardı. Biz böyle bir teklif sunuyoruz, lütfen bunu değerlendirin diye. Aynı samimiyeti ben CHP’lilerde görmedim. Samimi değiller, samimi insanlar kendi genel başkanlarının adı geçtiği bir yerde, ellerini hayır olarak kaldırmazlar” diye konuştu.

Ayrıca Rusya’ya iade edilen ve öldürülen 150 Azerbaycan Türk’ünün adı da köprüye verildi.

ÇİFTLİKKÖY’ÜN SUYLA İLGİLİ ALTYAPI SORUNU YOK

Başkan Silpagar; konuşmasında yönetime geldikleri tarih’ten bu yana yürüttükleri alt yapı çalışmaları sonucu, Yeşil körfez su birliğinden aldıkları suyun datığımda su kayıplarını %7 seviyesine indirdiklerini, İlçemizdeki nufus orannını 2016-2017 hesaplamalarına göre 50bin olduğunu düşünerek planladıklarını, gelen OSB ve yan sanayi’lerinde ihtiyaçlarını düşünerek, 50 bin olan çalışan sayısını 7 katı olarak hesaplıyarak su irsaliye hatlarını döşediklerini, konutlar için bu çarpanın 4 olduğunu dile getirdi.

“2023’TE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ 5 PROJE”

2023 Yılında gerçekleştirilmesi planlanan 5 proje hakkında bilgiler veren Başkan Silpagar, “2023 yılında düşündüğümüz 5 tane şeyi sayayım ben size, acil bitirmemiz gereken projelerimizi söylüyorum.  İlk sırada kapalı spor salonu ve stad. Şu ana kadar bitmesi lazımdı ama, bitecek. İkinci olarak, İhlas bölgesinde 16 dönümlük denize nazır bir arazi var. Burada büyük bir sosyal tesis ve mesire alanı oluşturuluyor, kısa zamanda gireceğiz. Kelebek Çayırı’nda millet bahçesinin karşısında Çiftlikköy Belediyesi yürüyüş yolları, parklar ve oradaki halkın bir kısmını karşılamak için güzel bir kafe hazırlığımız var. Gacık Deresi ıslahı bittiği zaman Sultaniye Mahallemizin meydanı büyütülecek. Yani orada konser verilebilecek, halkın toplanabileceği bir meydan oluşturulacak. Bu sene yapabileceklerimiz arasında bunlar. Ama bizim bomba proje dediğimiz şey, bu altyapı çalışmalarıyla ilgili bir çalışmamız var. Çünkü bakın beklenen bir nüfus  var. Bu kanalizasyon hatlarının bunu kaldırma şansı yok, 2014-2016 meclislerindeki konuşmalarımı dinlerseniz ben demiştim bunu da bitirelim diye. Yok yeni yapıldı filan diye istememişlerdi. İşte bugün yine karşımıza çıktı. Şu anda sıkıntımız yok, 3-5 yıl daha gidebilir ama o kadar. O yüzden iki şekilde düşünüyoruz, ana caddeleri de asfaltı kazmadan kazı makinesi ile borular yerleştirilecek. Yani daha önceki gibi değil, halkımız çok eziyet çekmeden” dedi.

“ESKİ HASTANE, ÇİFTLİKKÖY DEVLET HASTANESİ OLARAK HİZMET VERMELİ”

Yalova Yeni Devlet Hastanesi’ne Çiftlikköy’den ulaşımın iki vesaitle yapılmasıyla ilgili soruya yanıt veren Başkan Silpagar, bu durumun çözümünün sadece Çiftlikköy Belediyesi’nin elinde olmadığını ifade ederek, “Hemen her ilçemizde devlet hastanemiz var. Bizim İl Sağlık Müdürlüğünden tek ricamız şu, Yalova Devlet Hastanesinin Çiftlikköy Devlet Hastanesi yapılıp, bir alt ölçekte Çiftlikköy halkına hizmet etmesi. Adını da Çiftlikköy Devlet Hastanesi yaparsanız ve oradaki poliklinikler de devam ederse, bunun kısa yolu bu. Biz bunu da bildirdik, her yerde dile getiriyoruz. Çiftlikköy halkının istediği de bu. Yani benim devlet hastanemi buradan alma adını da Çiftlikköy koy, çünkü Çiftlikköylüyüz, büyüyoruz, adımızın yazdığı yerler hoşumuza gidiyor. O da Çiftlikköy’e yakışır, çünkü Çiftlikköy sınırları içinde bir devlet hastanesi yok. Tam bizim sınırımızda yapılmış bir devlet hastanesi var, bize hizmet ederse, siz 60-70 bin nüfusun şehir hastanesine gitmesinin önünde durmuş olursunuz, rahatlatmış olursunuz” şeklinde konuştu.

AK PARTİ ÇİFTLİKKÖY’DE 2023 SEÇİMLERİNDE %50 ÜSTÜNDE OY ALIR

“Önümüzdeki dönem yapılacak genel seçimlerde tahmininiz nedir” sorusunu yanıtlayan Başkan Silpagar, “Çiftlikköy’den Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük destek gelir. Çiftlikköy’de Ak Parti birinci parti, milletvekilliğinde de yüksek bir oy oranı gelir. Başkanlık seçiminde ise kesinlikle Çiftlikköy içerisinde yüzde 50’nin çok üzerinde oy alacağımızı biliyorum. Bakın sanıyorum demiyorum, çünkü Çiftlikköy halkı başkanlarını mahcup etmez” ifadelerini kullandı.

Toplatı sonrası gazetecilere hediyelerini taktim eden Başkan silpagar hatıra fotarafı çektirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.