SİLPAGAR “ÇİFTLİKKÖY’DE HASTANE YOK”

Yalova Yeni Devlet Hastanesi’ne Çiftlikköy’den ulaşımın iki vesaitle yapılmasıyla ilgili soruya yanıt veren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, bu durumun çözümünün sadece Çiftlikköy Belediyesi’nin elinde olmadığını ifade ederek, “Hemen her ilçemizde devlet hastanemiz var.


Bizim II Sağlık Müdürlüğünden tek ricamız şu, Yalova Devlet Hastanesinin Çiftlikköy Devlet Hastanesi yapilip, bir alt ölçekte Çiftlikköy halkina hizmet etmesi. Adını da Çiftlikköy Devlet Hastanesi yaparsanız ve oradaki poliklinikler de devam ederse, bunun kısa yolu bu. Biz bunu da bildirdik, her yerde dile getiriyoruz.


Çiftlikköy halkinin istediği de bu. Yani benim devlet hastanemi buradan alma adını da Çiftlikköy Devlet Hastanesi koy, çünkü Çiftlikköylüyüz, büyüyoruz, adımızın yazdığı yerler hoşumuza gidiyor. O da Çiftlikköy’e yakışır, çünkü Çiftlikköy sınırları içinde bir devlet hastanesi yok.


Tam bizim sınınmızda yapılmış bir devlet hastanesi var, bize hizmet ederse, siz 60-70 bin nüfusun şehir hastanesine gitmesinin önünde durmuş olursunuz, rahatlatmış olursunuz” ifadelerinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.