YALOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVREYE VE EKONOMİYE KATKI

1.SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ KURULUYOR

Yalova Belediyesi’nin çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak için başlattığı 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi inşası hızla devam ediyor. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, inşaat alanında incelemelerde bulunarak “Sürdürülebilir Şehir Yalova” mottosuyla çalışma yaptıklarını bildirdi.

Devam Eden Çalışmaları Yerinde İnceledi

Çevre kirliliğini önlemek ve geri dönüşümü mümkün atıkları ekonomiye yeniden kazandırmak adına Yalova Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi kuruluyor. Yalova Arıtma Tesisi içerisindeki Atık Getirme Merkezi inşaatını yerinde inceleyen Mustafa Tutuk, yetkililerden süreçle ilgili bilgi aldı.

Binlerce Ton Atık Ekonomiye Kazandırılacak

Proje kapsamında; israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması planlanıyor. “Sürdürülebilir Şehir Yalova” mottosuyla yola çıkan Yalova Belediyesi tarafından inşası devam eden merkez, her yıl binlerce ton atığı ekonomiye yeniden kazandırmayı hedefliyor.

“Geri Dönüşümde Örnek Projelere İmza Atıyoruz”

Geri dönüşümün çevre ve ekonomi açısından önemini bildiklerini söyleyen Tutuk, bu kapsamda Yalova Belediyesi olarak geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda örnek projelere imza attıklarını belirtti. “Çevre kirliliği tüm dünyada giderek büyüyen, büyüdükçe içinden çıkılamaz bir hal alan ve geleceğimizi tehdit eden bir mesele” diyen Tutuk, “Çevre kirliliğinin ve tehdidinin bertaraf edilebilmesi için yapılacak en güzel çalışma geri dönüşüm çalışmalarıdır. Biz de bu noktada önemli bir çalışmanın altına imza atıyoruz. Farklı sınıflardaki atıkları 1. Sınıf Atık Getirme Merkezine kabul edeceğiz ve geri dönüşüme kazandıracağız. Geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda farkındalık yaratan daha birçok projeye imza atacağız” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.