BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN KANDİL MESAJI

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajla tüm İslâm âleminin ve hemşehrilerinin kandilini kutladı. Tutuk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Berat Gecesi, Peygamber Efendimizin ifadesi ile af, mağfiret ve aydınlanma gecesidir. Af ve kurtuluş kapısının sonuna kadar açık olduğu bu rahmet gecesini, hepimiz layıkıyla değerlendirmeliyiz. Özellikle Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen ve binlerce canımızın vefatına sebep olan depremlerle meydana gelen süreçte, Rabbimden yapacağımız ibadet ve duaları kabul buyurmasını niyaz ediyorum.

11 ayın Sultanı mübarek Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandili, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu, hassas süreçten geçtiğimiz şu günlerde milli birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Yalovalı hemşerilerimiz olmak üzere, ülkemiz ve İslam âleminin Berat Kandil’ini tebrik ediyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: