MARKA’DAN ARMUTLU ESENKÖY VE FISTIKLI BALIKÇI BARINAKLARINA SOĞUK HAVA DEPOSU

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından “SS. Armutlu, Esenköy, Fıstıklı da Balıkçılık Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Armutlu Su ürünleri Kooperatifine alınan soğuk hava deposunun açılışı yapıldı.

Armutlu Balıkçı Barınağında düzenlene programa Vali Muammer Erol, Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, Marka Yetkilileri ile Balıkçılar katıldı.

Armutlu Su ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Dönertaş projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından SS. Armutlu, Esenköy, Fıstıklı da Balıkçılık Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Armutlu Fıstıklı ve Esenköy balıkçı barınaklarına birer adet üç tane soğuk hava deposu ve soğuk hava depoların üzerine monte birer adet 3 tane 3 tonluk deniz suyu ile yaprak buz üreten buz makinası alındı.

Proje Sanayi Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği ile hayata geçti. Proje bedeli 1.100 000 TL olup Bakanlık desteği 800. 000 TL dir.

Proje ile bölgemizdeki balıkçılarımızın avladıkları balıklar yaz döneminde sıcaktan korunacak ve tazeliğini kaybetmeyecektir. Biz balıkçılar için önemli bir sorun olan bu durumun ortadan kalkmasına katkı sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansımıza balıkçılarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.