MARMARA’NIN İLK VE YÜKSEK KAPASİTELİ MAMA ÜRETİM MERKEZİ AÇILDI

Yalova’nın Altınova Belediyesi, bölgenin ilk ve en fazla üretim kapasitesine sahip sokak hayvanları mama üretim merkezini açmaya hazırlanıyor. 36 bin kişinin çalıştığı tersane bölgesinde atık yemeklerle besin değeri yüksek mama üreten Altınova Belediyesi Sefine Tersanesi ile yaptığı işbirliğiyle, bölgedeki hayvan severlere ücretsiz mama dağıtımında bulunacak.

Bünyesinde mama üretim, evsel atıkların gübreye dönüştürüldüğü kompost ve plastik ayrışma birimleri bulunan “Sıfırdan Başlıyoruz” Merkezinde incelemelerde bulunan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral,  üretim testleri tamamlanan sokak hayvanları mama üretim merkezinin tam kapasite ile tüm bölgeye hizmet vereceğini açıkladı.

HAYVANSEVERLERE ÜCRETSİZ VERİLECEK

Türkiye’nin ve orta doğunun en büyük tersane sanayi bölgesinin yer aldığı Yalova Altınova Belediyesi, firmalarla yaptığı özel işbirliği ile 36 bin çalışandan geriye kalan atık yemekleri yüksek teknoloji makinaları ve veterinerlerin özel reçeteleri ile besin değeri yüksek mamaya dönüştürüyor. Tüm testlerin tamamlandığını ve barınakta yer alan hayvanların mamaları büyük bir keyifle tüketmeye başladığını belirten Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Can dostlarımızın en büyük ihtiyacını tüm besin değerleri ile yüksek kaliteye sahip mamalarımızla çözüyoruz.  Özel olarak üretilen ve vakumlanan mamalarımız sadece barınak ve ilçemizde yaşanan sokak hayvanlarımıza değil, ilçemizde ve ilimizde yaşayan hayvan severlerimize de ücretsiz olarak paylaşacağız” şeklinde konuştu.

SANAYİCİLERE ÖZEL TEŞEKKÜR

Yemek atıklarını bozulmadan kendilerine ulaştıran firmalara duyarlılıkları için teşekkür eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Oral, “Atıklarımız can dostlarımız için ayıran ve bizlerle paylaşan Sefine Tersanemiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.  Güzel ilçemizde ve dünyamızda birlikte yaşıyoruz. Can dostlarımız sahip çıkmaya birlikte devam edeceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: