7. HERSEK YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI DEĞİŞMEDİ

7. Hersek Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde her şey Ata sporumuza yakışır şekilde gerçekleşidi. Bu yıl Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle yoğun ilgi gören güreşler, Güneşli bir havada yapıldı.

Geniş katılım ile gerçekleşen 7. Hersek Yağlı Pehlivan Güreşlerine katımsağlayan güreşçilerimiz, Tarihi Kırkpınar Başpehlivanlarından Faruk Akkoyun, Nedim Gürel, Tanju Gemici, Hüseyin Gümüşalan, Mustafa Arslan, Gökhan Arıcı, Hamza Köseoğlu, Ünal Karaman, Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, Mecit Yıldırım, Fatih Koyuncu, Serdar Yıldırım, Özkan Yılmaz, Kaan Kaya, Ali Rıza Kaya, Hüseyin İyican, Yıldıray Akın, Recep Çakır, Ali Gökçen, Fatih Çakıroğlu, Hasan Zeybek, Osman Özgün, Erkan Ertan, Arif Akın, Ali Güngör Ekin, Onur Şenel ve Recep Taslak er meydanında kispet giyip güreş tutacaklardır. Başaltı, Büyük Orta, Küçük Orta Büyük, Küçük Orta Küçük, Deste, Ayak, Tozkoparan, Teşkvik ve Minik boylardaki pehlivanların katımıyla seyirciler yağlı güreşe olan hasretini giderecekler.

Hersek Güreşlerinin Baş Pehlivanı Hüseyin Gümüșalan oldu


Yalova Altınova İlçesi Hersek köyünde gerçekleşen güreş müsabakalarında, geçen senenin Baspehlivanı Hüseyin Gümüşalan, finalde Tanju Gemici’yi yenerek bu senede Baspehlivan oldu.

Karşılaşmalarda başpehlivanlık mücadelesi veren güreşçilerden Hüseyin Gümüşalan ile Tanju Gemici finalde karşılaştı.

Gemici’yi yenerek başpehlivan olan Gümüşalan, altın kemeri aldı. Üçüncülük karşılaşmasında ise Nedim Gürel rakibi Özkan Yılmaz’ı yendi.

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral; “Tarihi Hersek köyünde düzenlenen finali tarihi dokuya uygun şekilde düzenlediklerini ve Ata sporumuzu burada yaşatmaya çalışıyoruz. Özellikle sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Ciddi bir şekilde katılım sağladılar. Sezonun ilk güreşlerinden birisi. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah bu ata sporumuzu burada yaşatacağız. 400’ün üzerinde bir katılım oldu.” dedi.

Güreşleri takip etmek için alana gelen Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ise ramazandan yeni çıkıldığı için pehlivanların tam hazır olmamasına rağmen güzel mücadeleler izlediklerini söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: