ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI’NDAN 19 MAYIS MESAJI

Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanı Mahmut Nedim Suiçmez, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Suiçmez, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919; esarete karşı bağımsızlığın, teslimiyetçiliğe karşı dik duruşun, yılgınlığa karşı umut ve uyanışın doğuşudur. 19 Mayıs 1919, Türk milletinin geleceğine vurulmak istenen prangaların kırıldığı; tarihin yeniden inançla, iradeyle yazıldığı destansı bir serüvenin başlangıcıdır. Samsun’da başlayan Milli Mücadele süreci, Türk milletinin onurunun ayağa kalkışı, en önemlisi milli mukavemetin stratejik adım ve iradesidir.

Ülkülerimiz belli, duruşumuz nettir, Türk milletinin istiklal ve istikbali mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır. Türk gençliği ise gelecek ümidi, gelecek iradesi, geleceğin gerçeğidir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin dediği gibi biz kuşakları X, Y, Z kategorisiyle ele almıyor, bu şekilde analiz etmiyoruz. Çünkü bu ayrımın alfabenin diğer harflerine kadar ulaşacağını, buradan da bir sonuç çıkmayacağını düşünüyoruz. Milleti bir görüyor, adına Türk milleti diyoruz. Gençliği bir değerlendiriyor, müstesna unvanına Türk gençliği diyoruz.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919’un 104’üncü yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şanlı ecdadımızı ve aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum. İstikbalimizin güvencesi Türk gençliğinin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: