AMD İLK FSR3 OYUNLARINI ONAYLADI

FSR3 için uzun süredir geciken güncelleme nihayet geldi.

AMD, iki oyunda en yeni yükseltme teknolojisini desteklediğini resmen duyurdu. FSR 3 olarak bilinen FidelityFX Super Resolution’ın (FSR) yeni sürümü, AMD’nin DLSS 3 Frame Generation eşdeğeriyle karşılaştırılabilecek “Fluid Motion Frames” adlı bir özellik sunuyor. Bu teknoloji ilk olarak bu yılın Ocak ayında tanıtılmış olsa da, AMD’nin daha fazla ayrıntı açıklaması beklenenden daha uzun sürdü.

FSR3’ün gücünden yararlanacak ilk oyunlar “Forspoken” ve “Immortals of Aveum” olacak. Square Enix’in bir oyunu olan Forspoken, Ocak ayında piyasaya sürüldüğünde ne yazık ki beklentilerin altında kaldı. Öte yandan, “Immortals” yakın zamanda piyasaya sürülen ve Unreal Engine 5.1’i kullanan ilk oyun olma özelliğine sahip bir oyun.

AMD, FSR3’ün yeteneklerini 4K Ultra Yüksek RT ön ayarında çalışan “Forspoken” ile sergiliyor. FSR3 Performans ön ayarı kullanıldığında, oyunun kare hızı 36’dan 122 FPS’ye yükselerek yaklaşık 3,4 kat artış gösterdi. AMD, FSR kalite kademeleri ile Radeon ve diğer GPU modellerine yönelik desteğe ilişkin tüm ayrıntıları henüz açıklamadı.

AMD, FSR’nin yakında geleceğini resmi olarak doğrulamış olsa da, ne yazık ki henüz belirli bir çıkış tarihi vermedi. Bugün ilerleyen saatlerde yapılacak resmi etkinlik sırasında bu konuda bir güncelleme yayınlayacağız.

Kaynak: VideoCardz.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: