AMD ONAYLADI RADEON RX 7000 SERİSİ TAMAMLANDI

Gamescom ürün duyurusunun ardından Scott Herkleman (AMD’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Grafik İş Birimi Genel Müdürü) bu ürünler hakkında konuşmak üzere kısa bir sohbet için bir araya geldi. RADEON RX 7000 ekran kartı serisinin tamamlandığını ve yeni bir modelin planda olmadığını doğruladı.

Gamescom 2023 kapsamında yeni ekran kartları RX 7800 XT ve 7700 XT modellerini duyuran AMD, kullanıcılardan olumlu eleştiriler almayı başarmıştı. Bu bağlamda tüm gözler ailenin orta seviye modelleri RX 7600 XT, RX 7700 ve 7800’e çevrildi diyebiliriz. Ancak bu modeller rafa kaldırılmış olabilir.

Radeon RX 7000 serisi tamamlandı

Bilmeyenler için kısa süre önce tanıtılan RX 7800 XT ve 7700 XT, sırasıyla 499 ve 449 dolar fiyat etiketiyle karşımıza çıktı. Böylelikle AMD, RX 7600 (269 dolar) ile RX 7700 XT arasındaki boşluğu kapatmamayı seçti. Bu durumsa XT olmayan orta seviye Radeon GPU’lara dair soru işaretlerine neden oldu diyebiliriz.

AMD Grafik İş Birimi başkanı Scoot Herkleman ise, Gamescom sonrasında bu sorulara açıklık getirdi. Yetkili isim RDNA3 serisinin artık tamamlandığını ve bu nesilde yeni ASIC’ler için herhangi bir plan olmadığını belirtti. AMD’den gelen açıklamanın biraz ilginç olduğunu belirtmemiz gerek.

Ancak Heckleman’in masaüstü mü yoksa mobil GPU’lara mı atıfta bulunduğu net değil. Bu nedenle detayları öğrenmek için bir süre daha beklememiz gerekecek.

Kaynak: VideoCardz.com

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: