“KUŞ OTELİ GÖZ BEBEĞİMİZ”

Her yıl ekim ayının ilk haftasında tüm Avrupa’da düzenli olarak gerçekleştirilen, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” bu yıl da Doğa Derneği katkılarıyla ülkemizde gerçekleştirildi.

Kuş gözlemcisi Çağan Abbasoğlu eşliğinde çevre illerden gelen kuş gözlemciler, Yalova Altınova Hersek Lagününde, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” etkinliğini gerçekleştirildi.

Türkiye ayağı Hersek Lagününde

Her yıl ekim ayının ilk haftasında tüm Avrupa’da düzenli olarak gerçekleştirilen, “Avrupa Kuş Gözlem Günü” bu yıl da Doğa Derneği katkılarıyla Hersek Lagününde Türkiye ayağı olarak gerçekleştirildi.

Kayıt altına alındı

Altınova belediyesi Kuş Gözlemcisi fatih Bülbül etkinlikle ilgili ayptığı açıklamada, “Gözlem çalışmasında toplamda 75 tür gözlenerek kayıtlara geçirildi. Alanın en renkli ve önemli kuşlarının başında gelen flamingoların geçmiş istatistiklere bakıldığında bu günlerde 550-700 birey olarak gözlenmesi sevindirici bir gelişme oldu. Ayrıca mevsim itibarıyla iki birey Hazar Sumrusu yanında yine iki birey Kıyı Çamurçulluğu, Hersek Lagününün ne denli değerli olduğunu ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.