ALTINOVA’DA HIDRELLEZ COŞKUSU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın neşeli ilçesi Altınova, baharın müjdecisi Hıdrellez’i Tokmak Köyü’nde coşkuyla kutladı.

Köy meydanını şenlik alanına çeviren Tokmaklılar, geleneksel folklor oyunlarıyla hem göz doldurdu hem de gönülleri fethetti.

TOKMAK KÖYÜ GELENEKSEL ŞENLİKLERLE RENKLENDİ

Renkli kostümleri ve halk oyunlarıyla dikkat çeken şenlikler, davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle takip edildi. Yöresel ezgiler eşliğinde yapılan gösteriler, izleyenleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkardı.

Şenliklere katılan ve duygularını paylaşan Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Hıdrellez Bayramı’nın birlik, beraberlik ve kardeşlik sembolü olduğunu vurguladı. Başkan Fazlaca, “Bu özel günü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için emek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Tokmak Köyü’nün bu anlamlı organizasyonu, kültürümüzün zenginliğini ve toplumsal dayanışmamızı gözler önüne seriyor” dedi.

Baharın gelişiyle birlikte umut ve neşenin simgesi olan Hıdrellez, Tokmak Köyü’nde unutulmaz anlara sahne oldu. Köy sakinleri ve ziyaretçiler, bu özel günü doyasıya yaşayarak, geleneklerini geleceğe taşımanın mutluluğunu yaşadılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.