BAŞKAN SİLPAGAR KOLTUĞU ÇOCUKLARA DEVRETTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 97. Yılında Çiftlikköy Belediye Başkanlığı makamı çocuklara teslim edildi.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanlığı makamına Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Selver Eker oturdu. Koltuğunu sembolik olarak ortaokul öğrencisi Selver Eker’e teslim eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, sembolik başkanın talimatlarını dinleyerek not aldırdı.

 

 

‘Çiftlikköy’e kapalı yüzme havuzu’

 

Sembolik Belediye Başkanı Selver Eker, Okul Müdürü Sedat Çelik, okul aile birliği yöneticileri ve bir grup öğrenci arkadaşıyla birlikte belediyeyi ziyaret ederek Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’a bir buket çiçek takdim etti. Sembolik Başkan Eker, ilk olarak Çiftlikköy’de kapalı bir yüzme havuzu yapılmasını ve okul bahçelerine bisiklet park noktaları oluşturulması istedi.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, bugünün çocuklarının yarın bu makamların yeni sahipleri olacağını ifade ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sizlere armağan ettiği bu bayramın ve ülkemizin kıymetini iyi bilin. Geleceğimiz sizlersiniz ve sizlerden beklentilerimiz büyük. İnşallah, bir gün bu görevlere geldiğinizde başarılı çalışmalar yapacaksınız ve ülkemize hizmet edeceksiniz“ dedi.

 

Sembolik başkanın isteklerini de karşılamaya çalışacaklarını belirten Başkan Silpagar, “Zaten, okullarımıza elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz. Sizin isteklerinizi de azami oranda yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

 

Başkan Silpagar, ziyaretin sonunda çocuklara Çanakkale tarihini anlatan bir set hediye etti.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.