ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN KAR YAĞIŞINA KARŞI YOĞUN MESAİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Çiftlikköy’de köy yollarının kapanmaması için Çiftlikköy Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gece gündüz demeden çalışıyor.

Ekipler, ilçe genelinde ve köylerinde etkili olan kar yağışı öncesi ve sonrasında gereken önlemleri aldı. Belediye ekipleri, ilçenin yüksek rakımlarında yer alan Gacık, Laledere, Dereköy, Çukurköy, Burhaniye ve Kılıçköy’de yolların açık kalması için kar küreme, yol tuzlama ve yol açma çalışmalarını yoğun bir şekilde gerçekleştiriyor. Kar yağışı ile birlikte yollarda oluşan buzlanmaya karşı ilçe merkezindeki mahallelerde ana arterler, kaldırımlar ve üst geçitlerde tuzlama işlemleri gerçekleştirilirken, köy yollarında da kepçe ve yol açma makineleriyle çalışmalar sürdürülüyor.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköy Belediyesi olarak Gacık, Laledere Dereköy, Çukurköy, Burhaniye ve Kılıçköy’de yoğun kar yağışı nedeni ile kapanan köy yollarını belediye ekiplerimiz itinalı bir şekilde temizleyerek kullanılabilir duruma getiriyorlar. 500 Evler Mahallesi, İhlas Evleri gibi ilçe merkezimizde kardan daha çok etkilenen bölgelerimizi ve Gacık Köyü rampasını da Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden destek alarak tuzlama araçlarıyla yol tuzlamalarını yaparak tamamladık. Ekiplerimiz sürekli teyakkuz halinde, kar yağışının durumuna göre gereken bölgelerde gerekli çalışmaları yapmaya devam edecek” diye bilgi verdi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.