ÇİFTLİKKÖY İTFAİYESİ PEÇELİ BAYKUŞU KURTARDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy’ün 500 Evler Mahallesi’nde bir daireye giren peçeli baykuş, Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle bulunduğu yerden çıkarılarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Çiftlikköy Belediyesi’nin 444 89 12 no’lu çağrı merkezi hattına gelen ihbarı değerlendiren itfaiyeciler, kanadından yaralı olan peçeli baykuşu dikkatli bir şekilde dairenin içinden çıkardı. İlk bakımı yapıldıktan sonra su ve yiyecek verilen baykuş, tedavisi yapıldıktan sonra doğaya salınmak üzere Doğa Koruma ekiplerine verildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova Şube Müdürlüğü ekiplerinin Türkiye’de anavatanı Afrika ve Amerika’ya göre daha nadiren görüldüğünü belirttikleri peçeli baykuşun, ülkemizde görülen 8-10 baykuş türünden birisi olduğu ifade ediliyor. Daha önce birkaç kez baykuş kurtardıklarını belirten Çiftlikköy itfaiyecileri de ilk kez yaralı bir peçeli baykuş vakası yaşadıklarını söyleyerek, doğal yaşamına kazandırılmasına katkıda bulundukları için sevinçli olduklarını dile getirdiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.