ÇİFTLİKKÖY’DE 19 MAYIS RUHU: GENÇLİK ATEŞİ VE MİLLİ GURURUN COŞKUSU

Çiftlikköy, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı.

Kaymakamlık Meydanı’nda düzenlenen törenler, Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Alb. Mert Uysal ve Belediye Başkanı Adil Yele’nin öğrencileri selamlamasıyla başladı. İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal’ın günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasıyla devam eden etkinlikler, milli mücadelenin ruhunu yansıttı.

Şahinal, “19 Mayıs 1919, Türk Milletine özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı tarihtir” diyerek, gençlere geçmişten aldıkları mirası geleceğe taşıma sorumluluğunu hatırlattı. Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Gülce Güldal’ın gençlik adına yaptığı konuşma, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine olan bağlılığı vurguladı.

Oratoryo gösterisi ve okullar arası yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle devam eden kutlamalar, Çiftlikköy Belediyesi Jimnastik ve Karate minik takımlarının gösterileriyle renklendi. Öğrencilerin Türk Bayrağı ile yaptıkları kareografi, etkinliklerin unutulmaz anlarından biri oldu.

Belediye Başkanı Adil Yele’nin, gençlere ve tüm Türkiye’ye bayram tebriklerini ilettiği konuşmasında, “19 Mayıs ruhunu içimizde hissederek, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesini yakalama ve aşma kararlılığıyla çalışmaya devam edeceğiz” mesajıyla, milli değerlere olan bağlılığın altını çizdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.