ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediyesi Öğrencilere İngilizce Dersi İçin Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ni Kullandırıyor!

Çiftlikköy Şehit Talha Bahadır Ortaokulu’nun 5-D sınıfı öğrencileri, İngilizce derslerini farklı bir ortamda işledi. İngilizce dersinin konusu olan “Animal World” (Hayvan Dünyası) konusunu, Çiftlikköy Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde sokak hayvanlarıyla birlikte öğrendiler. Öğrenciler, İngilizce öğretmenleri Filiz Çavuş eşliğinde barınakta bulunan kedi, köpek ve kuşlara mama ve yem verirken, aynı zamanda hayvan dünyasıyla ilgili İngilizce kelime ve cümle pratikleri yaptılar. Ziyaret sonrasında Çiftlikköy Belediyesi ekipleri tarafından yiyecek ve içecek ikramları yapılan öğrenciler, bu farklı İngilizce dersi deneyiminden mutlu bir şekilde ayrıldılar.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, sokak hayvanlarına duyarlılıklarını göstermek amacıyla pek çok hizmeti hayata geçirdiklerini ve bu tesisin ilçedeki okullar tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir örnek barınak olduğunu belirtti. Çocukların İngilizce derslerini burada işlemesi, hem eğitim hem de hayvan sevgisi açısından önemli bir adım. Belediye olarak can dostlarımıza yönelik hizmetlerinin artarak devam edeceğini vurguladı. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.