TWİTTER RESMİ OLARAK ÖLDÜ X.COM OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Eskiden Twitter olarak bilinen sosyal ağ X.com’a geçti.

Eskiden Twitter olarak bilinen sosyal ağ, tüm çekirdek sistemleri için resmi olarak X.com’u benimsedi. Bu, tarayıcınıza twitter.com yazdığınızda artık Elon Musk’ın tercih ettiği alan adına yönlendirileceğiniz ya da yönlendirileceğiniz anlamına geliyor. Yayınlandığı sırada, tarayıcı seçimine ve oturum açıp açmadığınıza bağlı olarak karışık sonuçlar görüyoruz.

Ayrıca artık X giriş sayfasının altında “URL’mizi değiştirdiğimizi, ancak gizlilik ve veri koruma ayarlarınızın aynı kaldığını size bildiriyoruz” şeklinde bir mesaj görünüyor.

Alan adı geçişi, Elon Musk’ın şirketi yeniden markalaştırma hamlesinin en garip yönlerinden biri oldu. X’in resmi hesabı, mobil uygulamaları ve “X Premium” (fka Blue) abonelikleri de dahil olmak üzere birçok yönü uzun zaman önce yeni markaya taşınmış olsa da, platformun URL’leri Musk’ın X’e geçişi resmen başlatmasından bu yana twitter.com olarak kaldı.

URL’ler geçtiğimiz yılın Ağustos ayında, bazı Verge çalışanlarının X’in iOS uygulaması içindeki paylaşım sayfasından x.com bağlantılarını kopyalayabilmesiyle değişmeye başladı. Brian Krebs geçtiğimiz ay, bu beceriksiz geçişin kimlik avı saldırıları için bir hediye olduğunu söyledi.

Musk’ın x.com URL’si ile uzun bir geçmişi var. 1999 yılında bu isim altında bir işletme kurmuş ve daha sonra PayPal ile birleşmişti. Musk, şirketin bu modern versiyonu için WeChat benzeri bir “her şey uygulaması” olmasını öngörüyor.

Belki, ama kesin olan bir şey var: artık Twitter değil.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.