YALOVA NARKOTİMDEN BAŞARLI OPERASYON

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri tarafından İlimiz geneli ve geçiş güzergâhlarında Uyuşturucu Madde Nakli, Sevkiyatı ve Ticareti yapan şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışmalar aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda; İstanbul ve Bursa İllerinden Kara ve Deniz Ulaşım Yolları ile İlimize Uyuşturucu Madde getirebilecekleri değerlendirilen ve tespit edilen araçlar üzerinde yapılan çalışmalar, yol kontrol uygulama noktalarında ve Anlık Şok Müdahale şeklindeki operasyonlarda durdurulan araçlar içerisinde bulunan şüpheli şahıslar Narkotim Ekipleri tarafından gerekli inceleme ve aramalar için etkisiz hale getirilerek Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüze intikal ettirilmişlerdir.

Ekip görevlilerimiz tarafından Narkotik Maddeler Arama Köpekleri Zeytin ve Gölge eşliğinde,  araçlar ve içerisinde bulunan T.Y.S.Y.E. – İ.H.A. – F.B.E. – A.A. – N.P. – M.P. – G.A. – C.A. – M.B.K. ile Y.K.  isimli şüphelilerin araçları, ikametgâhları ve üzerlerinde yapılan aramalarda,

9688 Adet Lyrica Sentetik Ecza Grubu Tablet,

769.88 Esrar Maddesi,

148.21 Metamfetamin Maddesi,

85.10 Gram Skunk Maddesi,

40 Ecstasy Hap,

7 Gram Sentetik Kannabinoid Maddesi,

4.11 Gram Kokain Maddesi,

1 Adet Hassas Terazi,

4 Adet Tabanca,

54 Adet Tabancalara Ait Fişek ile ele geçirilmiştir. Ayrıca,

Suç Gelirleri kapsamında; Uyuşturucu Madde Ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 271.900 Türk Lirası’na El Konulmuştur.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından haklarında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanuna Muhalefet Suçlarından işlem gerçekleştirilen T.Y. İ.H.A. N.P S.Y.E. F.B.E. A.A. M.P. G.A. C.A.  isimli şüpheli şahıslar Adli Makamlara sevk edilmişlerdir. M.B.K ve Y.K. isimli şüpheli şahısların işlemlerinin Şube Müdürlüğümüzce tamamlanması ile adli makamlara sevk edileceklerdir. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından genişletilerek yürütülen Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçu kapsamında Yalova, Bursa ve İstanbul İllerinden olmak üzere Toplam 11 Şüpheli Şahıs yakalanarak haklarında adli işlemler gerçekleştirilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik başta Uyuşturucu Madde Suçları olmak üzere çalışmalarımız aralıksız ve kararlılıkla sürdürülecektir.” ifadelerini kullandılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.