YALOVA TEMA SAHA KOORDİNASYON TOPLANTISINDAN 3 ÖDÜLLE DÖNDÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği TEMA Vakfının 16-19 tarihleri arasında İstanbul Özyeğin Üniversitesinde gerçekleştirdiği ve tüm ülkeden 350 TEMA temsilcisinin katıldığı Saha Kooordinasyon Toplantısından Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit Gönüllülük ödülleri kapsamında aldığı üç ödülle döndü.

Toplantıya İl Temsilcisi Arzu Demir, Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız, Çınarcık İlçe Sorumlusu Orçun Emrah Eren, Kadıköy Mahalle Sorumlusu Özcan Demir, Süleymanbey Mahalle Sorumlusu Gökmen Kılıç, Süleymanbey Mahalle Sorumlu Yardımcısı Nilgün Şencan, İl Yönetim Ekibinden Umut Küçükbayraktar ile Ebru Küçükbayraktar katıldı.

Bu ödüller hepimizin” diyen TEMA Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin dört bir yanından İl Temsilcilerimiz, İlçe/Mahalle Sorumlularımız ve Genç TEMA’larımızın katılımlarıyla 2022-2023 yılı çalışmalarının değerlendirildiği TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantımızı 16 – 19 Ağustos 2023 tarihleri arasında İstanbul Özyeğin Üniversitesinde gerçekleştirdik.

Toplantımız, Kurucu Onursal Başkanlarımızı anma ile başladı. “Sanat, Doğa ve Gönüllülük” kapsamında, TEMA Vakfı gönüllümüz, destekçimiz sanatçı YİĞİT ÖZŞENER de sunum yaptı.

DUR DİYEN YOK MU?” şarkısının telif haklarını TEMA Vakfına bağışlayan gönüllümüz, destekçimiz ses sanatçısı BURAY da toplantımıza katılarak gönüllülerimizle söyleşi yaptı.

Toplantımızda Hatay Gönül Mutfağı kurucusu Ebru Baybara Demir Sosyal Gastronomi Şefi olarak deprem sonrasında yaptığı çalışmaları ve TEMA Vakfı ile olan ilişkilerini gönüllülerimizle paylaştı.

YALOVA TEMA OLARAK ÜÇ ÖDÜLLE DÖNDÜK

VERİMİLİK adına TEMA Yalova olarak “Daha Yaşanabilir Bir Gelecek için” TEMA Vakfı İlke ve Değerleri Doğrultusunda gösterdiğimiz gayretleri, Vakfımız Ödüle layık gördü ve plaketimizi yönetim kurulu başkanımız Deniz Ataç’ın elinden aldık.

Hayrettin Karaca ve Ali Nihat Gökyiğit Gönüllülük ödülleri kapsamında 5 dalda dağıtılan ödüllerden 3 tanesini ilimize getirmenin haklı gururunu taşıyoruz.

YEREL BASINDA en çok yer alan İller değerlendirmesinde bir yılda 181 haberle dereceye girdik.  Bizlere destek olan, katkı sunan yerel basınımıza çok teşekkür ederim. Bu ödülümüzü tüm Yalova Yerel Basını adına almış bulunuyorum.

Ayrıca Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulundan TEMA Okul Sorumlusu Öğretmenimiz Aynur Durak’ın çektiği fotoğraf ta yılın fotoğrafı ödülüne layık görüldü.

EĞİTİM çalışmaları kategorisinde de Türkiye genelinde birinci olduk. 2022 – 2023 Eğitim Öğretim yılında “Eğitim Programları ve Projeler” konusunda genel merkezimiz Türkiye genelinde 460.720 kişiye doğa eğitim verdi. Biz de Yalova ‘da 2022-23 Eğitim Öğretim yılında 3.750 öğrencimize ulaştık. Çiftlikköy TEMA Sorumlumuz Necla Güner de EĞİTİM kategorisinde yaptığı güzel çalışmalarla ödül kazandı. Necla Hocama ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Plaketlerimizi yönetim kurulu başkanımız Deniz Ataç’ın elinden aldık.

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği adına il ve ilçelerde eğitim çalışmalarımız ve projelerde başarılarının sırrını açıklayan İl Temsilcisi Arzu Demir konuşmasının devamında ‘’Bu çalışmalarımıza katılan, önümüzü açan, destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, Okul Müdürlerimize, Öğretmenlerimize, Öğrencilerimize, Velilerimize, ve Doğa Sever gönüllülerimize çok teşekkür ederim. Bu ödüller hepimizin.

Etkinliklerimiz, “Paralel Atölye Çalışmaları” ile devam etti. Yönetim Kurulu Başkanımız Deniz Ataç kurucularımızın yolunda bu topraklarda “YAŞAM” için çalışmaya devam ediyoruz, edeceğiz dedi.

İl Temsilciliği olarak 2023-2024 değerlendirme döneminde de tüm gönüllülerimizle Toprak Dedemizin memleketi YALOVA’mıza layık olmaya devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.