YALOVA’DA EĞİTİMDE YENİ BAŞARILAR VE GELECEĞE YATIRIM

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, Yalova’da eğitim alanında kaydedilen başarıları ve gelecek yıl için hedefleri içeren bir yılsonu mesajı yayımladı.

11 Eylül’de başlayan eğitim öğretim yılı boyunca, Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) kapsamında önemli ilerlemeler kaydedildi. TÜBİTAK Araştırma Proje Yarışmaları başvurularında %64’lük bir artışla 386’ya ulaşıldı, 177 Bilim Söyleşisi ve 19 okulda 4006 Bilim Fuarları düzenlendi. Teknofest Yarışmaları başvuruları %148 artarak 1704’e çıktı ve il genelinde 100’e yakın yerel proje yürütüldü.

Gelecek eğitim öğretim yılında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’nin kademeli olarak uygulanması ve yeni müfredatla eğitim öğretimin “daha ileriye, en iyiye” taşınması hedefleniyor. Müdür Akmeşe, bu yoğun yılın sonunda, katkı sağlayan tüm yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkürlerini sunuyor.

Öğrencilere yönelik mesajında, onların azmi ve kararlılığının her zaman gurur kaynağı olduğunu belirten Akmeşe, tatil döneminin dinlenme ve yeni keşifler için harika bir fırsat olacağını ifade ediyor. Velilere ise, çocuklarının eğitim yolculuğunda gösterdikleri işbirliği ve anlayış için teşekkür ederek, keyifli ve huzurlu bir tatil dönemi geçirmelerini diliyor.

Meslektaşlarına da teşekkür eden Akmeşe, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılının başarıyla tamamlanmasının mutluluğunu ve gururunu paylaşıyor ve herkese huzurlu ve keyifli bir tatil dönemi temenni ediyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.