YALOVA’DA KÜLTÜREL MİRAS RÜZGARI: TUFAG’IN 40. YIL COŞKUSU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın kültürel zenginliklerini yansıtan ve halk oyunları alanında 40 yıllık bir geçmişe sahip olan Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Spor Kulübü (TUFAG), bu yılki özel etkinlikleriyle göz kamaştırıyor. 28 Haziran’da gerçekleşecek TUFAG Özel Gecesi, 300’den fazla dansçının katılımıyla Barış Manço Amfi Tiyatro’da sahne alacak.

Her yıl düzenlenen ve büyük bir heyecanla beklenen bu etkinlik, TUFAG’ın yıl içerisindeki çalışmalarını sergileme fırsatı sunuyor. Halk oyunlarına olan ilgiyi artırmak ve Yalova’nın adını ulusal yarışmalarda başarıyla temsil etmek amacıyla çalışan TUFAG ekibi, yaz dönemi faaliyetlerine de bu geceyle start veriyor.

“Festival Zamanı: TUFAG’dan Uluslararası Dans Şöleni”

2-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek TUFAG Uluslararası Halk Dansları Festivali, 40. kuruluş yıl dönümünü kutlayan kulübün Türk kültürünü dünyaya tanıtma misyonunu taçlandıracak. On bir ülkeden katılımcıların yer alacağı festival, Yalova merkez ve ilçelerinde renkli gösterilere ev sahipliği yapacak.

“TUFAG’a Yeni Yuva: Tesis Açılışı Yaklaşıyor”

Yalova’nın köklü derneklerinden TUFAG, iki yıldır süren inşaat çalışmalarının ardından yeni tesisine kavuşuyor. 8 Ağustos 1984’te kurulan dernek, tesislerinin açılışını kuruluş tarihine atfen 8 Ağustos 2024’te gerçekleştirecek. Bu yeni tesis, derneğin faaliyetlerine yeni bir soluk getirecek ve Yalovalıların hizmetine açılacak.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.