YÜRÜYEN KÖŞK KÜLTÜR SANAT SEZONU PROF. DR. İLBER ORTAYLI KONFERANSI İLE BAŞLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, 2023-2024 “Gelenekten Geleceğe Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu” Prof. Dr. İlber Ortaylı ile başladı.

Yalova Belediyesi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuk olduğu ‘Cumhuriyetin Yüzyıllık Hikayesi’ isimli konferans, Yalovalıların yoğun ilgisi karşılandı. Prof. Dr. Ortaylı’nın verdiği konferansı; Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ve eşi Gökşen Şahin Tutuk, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Naci Binici, AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, MHP İl Başkanı Ahmet İhsan Güldoğan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Ahmet Sarıduman ile Volkan Dadaloğlu ve çok sayıda vatandaş izledi.

Prof. Dr. Ortaylı’ya Yalova Aronyası Hediye Edildi

İlk olarak Prof. Dr. Ortaylı’yı makamında ağırlayan Başkan Tutuk, kendisi ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbet sonrası ise Başkan Tutuk, Prof. Dr. Ortaylı’ya Türk Patent ve Marka Kurumu’nca coğrafi işaretle tescillenen Yalova Aronyası ürünlerinden takdim etti. Ardından Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan konferansa geçen Başkan Tutuk ve Prof. Dr. Ortaylı burada yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Tutuk, “Yalova, Sanatı, Kültürü ve Tarihi ile Güzel”

Kültür- Sanat Sezonun açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Tutuk, katılımından dolayı Ortaylı’ya teşekkür ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Öncelikle Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. Sevgili gençler, saygı değer konuklar, geçen sene biliyorsunuz ki İbrahim Müteferrika Kültür ve Sanat Sezonu’nda birçok etkinliği sizlerle buluşturduk. İnşallah bu senede 100’ün üzerinde programla kültür sanat sezonumuz devam edecek. Bu seneki programlarımızda da çocuk oyunlarından konferanslara, tiyatrodan konserlere, sinemadan edebiyata, tarihten bilime kadar pek çok alanda etkinliklerle yine karşınızda olacağız. Yalova, sanatı, kültürü ve tarihi ile güzel diyor, yeni sezonumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.  

Kültür sanat sezonunun ilk etkinliğini gerçekleştiren Prof. Dr. İlber Ortaylı, ‘Cumhuriyetin Yüzyıllık Tarihi’ isimli konferansında; katılımcıları, Türkiye’nin yüzyılını anlamak ve geleceğe dair bir perspektif sağlamak adına, tarih ve gurur dolu bir yolculuğa çıkardı. Cumhuriyet’in ilk adımlarından Atatürk’ün vizyonuna, ekonomik politikalardan eğitime kadar birçok konuda bilgiler verdi.

Tutuk’tan, Ortaylı’ya Açık Davet

Gecenin sonunda Tutuk, Ortaylı’ya bir sonraki sezonun açılışı için açık davet vererek katılımından dolayı çiçek ve plaket takdim etti. Program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.