14 SERVİS ARACINA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Zabıta Trafik ekipleri okul ve personel servislerini denetledi.

Termal Yolu Orman İşletme kavşağında servislere yapılan uygulamada öğrencilerin ve işletme personellerinin daha güvenli bir şekilde ulaşımlarının sağlanması için yönetmenliğe uymayan ve eksiklikleri bulunan servis işletmecilerine cezai işlemler uygulandı.

Vatandaşlarımızın ulaşımda güvenli ve sağlıklı bir hizmet almaları amacıyla yapılan denetimde birçok başlıkta incelemeler yapıldı. Başta çalışma ruhsatı ve güzergâh izin belgesinin olup olmadığını denetleyen Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Zabıta Trafik ekipleri, okul ve personel servisi araç sürücülerinin ruhsat ve ehliyet kontrollerini de gerçekleştirdi. Ayrıca servislerde bulunması zorunlu olan rehber personel bulundurup bulundurmadıkları,  araçların yolcu kapasitesinin kontrolü, araç içinin temizliği, okul taşıtı ibaresi ve araç arkasında kırmızı ışıklı ‘Dur’ lambasının bulunup bulunmadığı yönünde kontrollerde yapıldı. Yapılan denetimlerde eksiklikleri bulunan 14 servise yasal işlem yapılması yönünde ilgili tutanaklar tanzim edildi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.