18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönünü için mesaj yayınladı.

Demiryürek mesajında; “109 yıl önce, Çanakkale’de yazılan destansı zafer, Türk milletinin azmi, kararlılığı ve vatan sevgisiyle yazılmış bir destan olarak tarihe geçmiştir. Türk askerinin gösterdiği cesaret, azim ve fedakarlık, dünyaya tarih boyunca unutulmayacak bir mesaj vermiştir: Bağımsızlık ve özgürlük uğruna verilen mücadele asla sonuçsuz kalmayacaktır.

Bugün, bu kutsal toprakları korumak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Onların kahramanlığı, gelecek nesillere ilham olmaya devam edecek ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesindeki kararlılığını her daim canlı tutacaktır.

Bu anlamlı gün vesilesiyle, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde daha güçlü yarınlara ilerleyeceğine olan inancımızı bir kez daha yineliyoruz. Çanakkale ruhuyla, ülkemizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yılını bir kez daha saygıyla anıyor, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir destan yazan ve ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimizi de şükranla yâd ediyorum

Saygılarımla,” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.