2. ALTINOVA – HERSEK YAĞLI GÜREŞLERİ BASIN TOPLANTISI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, 2013-2015 Kırkpınar Başpehlivanları ile beraber kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

 

Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, 2013-2015 Kırkpınar Başpehlivanları ile beraber kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Kahvaltıya, Altınova Ak Parti İlçe Başkanı ve Hersek Yağlı Güreşleri Ağası Hasan Zafer, Kıbrıs Tatlısu Belediye Başkanı A. Hayri Orçan, 2013 Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, 2014 Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı, 2015 Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu ve 2015 Hersek Başpehlivanı Şaban Yılmaz katılım gösterdi.

 

 

‘3. Köprü Dünayaya Karşı Gurur Kaynağı’

 

Başkan Oral, 21 Nisan’da gerçekleşen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı 3. Köprü açılışı hakkında “3. Köprü’nün yapılması ve açılışının gerçekleştirilmesi konusunda, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Başbakanımız, ulaştırma bakanımız ve diğer bakanlarımıza ve bu işte emeği geçen Türk mühendisine, işçisine, şirketlere ve bürokratlara teşekkür ediyoruz. Köprünün adı Osmangazi oldu, biz de yıllar önce Osmangazi heykelini dikmiştik bizler için anlamlı oldu. Dünyaya gururla anlatabileceğimiz bir işin bir ay sonra açılışını yapacağız. Oradaki kalabalık bizleri çok gururlandırdı” şeklinde açıklama yaptı.

 

‘Ata Sporumuzu El Birliğiyle Yaşatacağız’

 

Oral açıklamalarına; “Geçtiğimiz sene bu güreşlerin ilkini yapmıştık, bu sene ikincisini yapacağız. Bundan sonra da geleneksel olarak devam edecektir. Buranın en önemli iki özelliği Osmanlı’nın en eski yerlerinden biri olup ve Haçlıyla Osmanlının ilk karşılaştığı yer olmasıdır. Ata sporumuzu yaşatmak istiyoruz. Buradaki tüm pehlivanlarımıza hoş geldiniz diyorum, bu arkadaşlarımız ata sporumuz olan güreşi yaşatıyorlar, ciddi emekler harcıyorlar. Sıcakta yağın içerisinde bunca emek harcamak kolay iş değil ve bunun maddi değer olarak hiçbir karşılığı yok. Bizim güreş sporunu yaşatmamız lazım. Geçen seneki güreşimiz hakkında katılımcı ve seyircilerden çok olumlu dönütler aldık. İnşallah bu sene de böyle keyifli bir etkinliğimiz olacak. Güreş sahasında iyileştirmelerimiz de oldu. Tribün sayısı çoğaldı, konfor ve görüntü olarak daha iyi hale getirdik, tuvalet ve duşlar sabit hale geldi, hakem kulemiz sabit hale geldi. Burası artık yavaş yavaş güreş arenası haline gelecek.

 

Altınova Ak Parti İlçe Başkanı ve Hersek Yağlı Güreşleri Ağası Hasan Zafer ve başpehlivanlar konuşmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sezer Sevinçler

Sezer Sevinçler

10 Şubat 1979 Yalova Doğumlu, Bilgisayar mühendisi, Gazeteci,

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.