2023-2024 AKADEMİK YILI AÇILIŞ VE CÜBBE GİYME TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış ve Cübbe Giyme Töreni gerçekleştirildi.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Sorumluluklarımızın farkındayız. Türkiye Yüzyılına yakışan yatırımlar ve akademik perspektifle geleceğe odaklanacağız” dedi. Akademik Açılış Töreninde ilk dersi veren İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise “Gazze Dersleri” başlıklı konuşmasında “21. Yüzyılda korkunç bir soykırıma şahitlik ediyoruz. Dünyanın en saygın üniversiteleri Siyonist lobilerin baskısı altında. Gazze ise tüm dünyaya insanlık dersi veriyor” diye konuştu.

Yalova Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni, Mehmet Okul Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Törene Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, 26. Dönem AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Baro Başkan Vekili Av. Berk İşcan, Altınova Kaymakamı Halil İbrahim Kazar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, üniversitemiz akademik ve idari personeli, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve basın mensupları katıldı.                                         

“Geleceği Şekillendireceğimiz Bir Dönem Olacak”

2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, “Cumhuriyetimizin 100, üniversitemizin 15. yaşını kutladığımız bu sene, geleceğe odaklanarak geleceği şekillendireceğimiz bir dönem olacak” dedi. Türkiye Yüzyılına yakışan yatırımlarla yaşayan kampüs hedefi doğrultusunda çalışmayı sürdüreceklerini dile getiren Prof. Dr. Bahçekapılı, “İmzalanan protokollerle kamu sanayi iş birliği için çalışmalarımıza devam ederek Yalova ekonomisi ve istihdamına katkı sağlamayı sürdüreceğiz” diye konuştu. Açılış konuşmasında Gazze’de yaşanan işgale de dikkat çeken Prof. Dr. Bahçekapılı, “Sorumluluklarımızın farkındayız. Şimdi susarsak bundan sonra kimse konuşamaz. İki yüzlü bu düzeni lanetliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarının yanında olduğumuzu haykırıyoruz” dedi.

“Gazze Yeryüzüne İnsanlık Dersi Veriyor”

“Gazze Dersleri” başlıklı açılış konuşması için sahneye gelen İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu ise Gazze’nin yeryüzüne insanlık dersi verdiğini ifade ederek, “Bizim payımıza düşen onların tarihe not düştükleri derse tercüman olmaktır” dedi.

21. Yüzyılda tüm dünyanın gözü önünde bir soykırım gerçekleştiğini dile getiren Prof. Dr. Hacısalihoğlu, “Dünyanın en saygın üniversiteleri Siyonist lobilerin baskısı altında. İsrail, Gazze ile sınırlı kalmayacak bir işgal planını devreye sokmak istiyor. Bizim güvenlik sınırlarımız ulusal sınırlarımızla asla sınırlandırılamaz. Bu bilinçle hareket etmek zorundayız. Bugün Türkiye, yaptıklarıyla tam bağımsızlık mücadelesi vermektedir” ifadelerini kullandı. Açılış dersinin sonunda Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu’na Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya tarafından hediye takdim edildi.

“Akademik, İdari Personel ve Öğrenci Başarıları Ödüllendirildi”

Akademik Yıl Açılış Töreni, 2022 yılında fen, sosyal ve sağlık alanlarında üniversitemiz genelinde akademik teşvik puanı en yüksek öğretim elemanlarına teşekkür belgelerinin sunulmasıyla devam etti. Akademik Google verileri doğrultusunda üniversitemizin en çok atıf alan öğretim üyelerine teşekkür belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tarafından verildi.

Üniversitemizde ulusal-uluslararası çeşitli projelerde başarı gösteren öğretim elemanlarına teşekkür belgeleri ise İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel tarafından takdim edildi. Akademik Yıl Açılış Töreninde ayrıca, üniversitemiz idari birimlerinde üstün performans gösteren personelimize üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Yalçın Tokay tarafından teşekkür belgeleri takdim edilirken, sosyal duyarlılık örneği göstererek eğitim hayatlarında başarılar elde öğrencilerimize ise teşekkür belgeleri Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk tarafından verildi.

Akademik Yılı Açılış Töreni, 2022-2023 yıllarında profesör, doçent ve doktora öğretim üyeleri unvanlarını alan öğretim elamanlarımıza cübbe giydirme seremonisi ile sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.