4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ YALOVA’DA KUTLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle özel bir etkinlik düzenledi.

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde düzenlenen etkinlikte anaokulu öğrencileri, burada bakıma alınan can dostlarla doyasıya eğlendi. Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, bu özel etkinliğe katılarak hem yapılan hizmetlerle ilgili bilgi aldı hem de çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 4 Ekim dolayısıyla gelen her ziyaretçi “Hayvan dostu öğrenci” madalyasını aldı. Öğrencilerin madalyaları Vali Kaya ve Başkan Tutuk tarafından takdim edildi.

Başkan Tutuk’tan Satın Almayın Sahiplenin Mesajı

Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde konuşan Başkan Mustafa Tutuk, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle çok güzel bir program yaptık. Çocuklarımıza ilk mama etkinliği yaptık. Düzenli olarak veteriner işleri müdürlüğümüz mama desteğinde bulunuyor. Sokaklardaki hayvanlarımız güvende karınları aç değil, onlara canımız gibi bakıyoruz. Bugün bir sokak hayvanını bir hemşehrimize sahiplendirdik. Satın almayın, müdürlüğümüze gelerek bir canımızı sahiplenebilirsiniz” dedi.

Bir Vatandaş Günün Anlamına Köpek Sahiplendi

Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ziyarete gelen bir vatandaş da 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle köpek sahiplendi. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde bakılan 3 yaş Melez köpek, Oğuzhan Erdoğan tarafından sahiplenirken, köpek Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk tarafından teslim edildi.

Günün anlam ve önemi nedeniyle köpek sahiplenen Oğuzhan Erdoğan, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bende bir hayvan sahiplenmek istedim. Bu özel günde ona yeni bir yuva olmak istedim. Sahiplendiğim köpeğe ‘Ateş’ ismini verdim. Vatandaşlarımıza buradan şunu söylemek istiyorum. Satın almaktansa benim gibi sahiplenmelerini öneriyorum” ifadelerini kullandı.

Program sonunda Vali Kaya ve Başkan Tutuk öğrenciler ve müdürlük çalışanlarıyla toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.