AHMET UZUN AK PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın tanınmış simalarından, Yalova Belediyesi eski meclis üyesi Ahmet Uzun, AK Parti Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Yalova’nın En Donanımlı İsmi AK Parti’den Aday Adayı Oldu

Yalova’da geçmiş dönemlerde AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yapmış olan Uzun, Yalova Belediyesi’nin yönetimine talip olduğunu açıkladı. Yalova’nın yeni ufuk ve büyük hedeflerle Türkiye Yüzyılı şehirleri içinde yer alması amacıyla yola çıktığını söyledi. 

Birlik ve beraberlik vurgusu yapıp hem şehri hem de gönülleri inşa etmeyi istediğini vurgulayan Uzun, “Kuruluşundan bu yana kendimi bir neferi olduğum Ak davaya, belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Bu doğrultu da yeni bir başlangıcın ilk adımı atmış olduk. Yalova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Mevla’m bu yürüyüşümüzü hayırlı ve mübarek eylesin. Yalova3nın daha güzel günlere doğru yol alacağına inancımız tam. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşallah.” şeklinde konuştu.

AHMET UZUN KİMDİR?

Ahmet Uzun, 1970 yılında Yalova’da doğdu. 

Sırasıyla Yalova Gazi Osman Paşa İlkokulu, Yalova Lisesi Ortaokul Bölümü ve Yalova Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nden mezun oldu.

1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne girdi. 

Öğrencilik yıllarında, Ülkü Ocakları ve Nizam-ı Âlem Ocakları’nda yöneticilik yaptı.

1996 yılında Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun danışmanı olarak Ankara’da görev yapmaya başladı. Bu süreçte, parti adına yapılan açıklamaları, Genel Başkan, milletvekilleri ve Başkanlık Divanı üyelerinin konuşma metinlerini yazdı. Büyük Birlik Partisi’nde 1996 – 2002 yılları arasında Genel Disiplin Kurulu ve Genel Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

2000 – 2002 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Asfalt Üretim Tesislerinde şantiye şefi olarak görev yaptı.

Yalova’da 2002 yılında yapılan seçimlerin hemen sonrasında münfesih olan Ak Parti il yönetiminin yerine kurulan yeni yönetimde, Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı, 2004 yılında Belediye Meclis Üyeliği, 2009 yılında Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yalova’da, 2011 yılına kadar otomotiv sektörüne proje hizmeti veren ve süs bitkileri üretimi yapan şirketin kurucu ortaklarından biri olarak, ticari faaliyetlerine devam etti. Sonrasında, İstanbul Ataşehir’de, otomotiv sektöründe üretim yapan aile şirketinde mühendis ve üretim sorumlusu olarak çalıştı.

Yalova’da çok sayıda sivil toplum kuruluşunda üye ve yönetici olarak görev yaptı. 

2018 yılında TBMM Başkanlığına bağlı müşavirlik kadrosuna atandı. Halen bu görevine devam etmektedir.

Yalova Merkez’e bağlı Safran Köyü’nden olan Ahmet Uzun, 1878 Osmanlı Rus Savaşı sonrası Batum’dan Yalova’ya yerleştirilen ilk Müslüman ailelerden birinin mensubudur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.