AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI EMİRHAN BALKAYA’IN 19 MAYIS MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları Başkanı Emirhan BALKAYA, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılında bir mesaj yayınlayarak, “Yüce Türk Devleti ve bu yüce devletin kahraman milletine, geçmişini örnek alarak geleceğini inşa etmek gayesi ile emin adımlarla inandığı yolda yürüme fırsatının veriliş tarihi olan 19 Mayıs 1919’un, 102. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’taki Samsun yolculuğu, günümüz gençliğinin geleceğine ışık tutan tarihi bir başlangıcı simgelemektedir. Bu başlangıç ve devamında tüm ülke sattında oluşan milli ruh, bizim en kıymetli yol göstericimizdir. Liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın biz gençlere çizdiği bu kutlu yol hamdolsun ki, tıpkı 102 yıl önce yakılan meşalenin ışığı ile aydınlakmakta, o ruh biz gençlerin iman dolu yüreklerinde hala daha canlılığını ilk günkü heyecanla korumaktadır.” ifadelerini kullandı. Siyasette de başarılı gençlerin yetişmesinin, ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını belirten Başkan Balkaya, şöyle devam etti: “Aydınlık bir gelecek için gecesini gündüzüne katarak Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği, bitiş çizgisi kızıl elma olan bu yolda, okuyan, araştıran, bilgiye değer veren ve bu bilgiyi paylaşan genç kardeşlerimizle, hiçbir boyunduruğa müsaade etmeden yere sağlam basan adımlarla çizgimizden şaşmadan ilerleyeceğiz. Gençler olarak, tarihimizden dersler çıkarmakta, geçmişini bilmeyenin geleceğinden şüphe edilebileceği kanaatindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma idealini, son 19 yılda Biz gençlere her türlü konum ve mevkide varolma ve söz sahibi olma fırsatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde devam etmekteyiz.


19 Mayıs’ın 102. yılında Samsun yolculuğuyla bir mücadeleyi başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak için şehadete eren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, saygı ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.