AKILCI İLAÇ ÇALIŞMALARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin Akılcı İlaç Kullanımı / Akılcı Antibiyotik Kullanımı konusunda Yalova’da başlattığı farkındalık projesi göz dolduruyor.

Proje kapsamında Yalova’da bulunan alışveriş merkezleri, okullar, çocuk parkları ziyaret edilerek Akıllı Antibiyotik maskotu eşliğinde özellikle annelere antibiyotikte değil, sağlıkta ısrarcı olunması gerektiği, doktor tarafından reçete edilmeden asla ilaç kullanılmaması gerektiği ve antibiyotiklerin yanlış kullanımı sebebiyle gelişen direnç sebebiyle hastalıklarla mücadelenin ne kadar zor olduğu konularında bilgilendirmeler yapıldı.

 

Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli Eczacı Özlem Gözde GÜRBÜZ broşürler dağıtarak, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

Projeyi hazırlayan Genel Sekreterlik ekibi Genel Sekreter Dr. Hakan Sezen’in destekleri ile ilimizde farkındalık çalışmalarına devam edileceğini belirttiler.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.