AKKİM KİMYA, SEKTÖRÜNÜN EN BEĞENİLEN ŞİRKETLERİ ARASINDA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Akkim Kimya, Capital Dergisi’nin “En Beğenilen Şirketler” araştırmasında ‘Yapı Malzemeleri’ kategorisinin en beğenilen ilk 3 şirketi arasında yer aldı. 

Türkiye’nin öncü kimyasal madde üreticisi Akkim Kimya, Capital Dergisi tarafından hazırlanan “En Beğenilen Şirketler” araştırmasında kimya sektöründe ‘Yapı Malzemeleri’ kategorisinde ilk 3’e girerek Türkiye’nin en beğenilen şirketleri arasında yer aldı.  22 yıldır gerçekleştirilen ve iş dünyasının beğeni algısını yakından takip eden araştırmada inovasyon ve sürdürülebilirliği odağına alan, tüm paydaşları için yarattığı değer ile farkını ortaya koyan şirketler ön plana çıkıyor. Bağımsız araştırmacılık kurallarıyla objektif bir şekilde hazırlanan çalışma, iş dünyasının en iyi 20 şirketinin yanı sıra sektörlerinin en beğenilen ilk 3 şirketini belirliyor.

‘Pazarın ihtiyacına göre pozisyon aldık’

Akkim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri elde ettikleri bu önemli sonuç ile ilgili olarak “Bize bu başarıyı getiren birçok neden var. Öncelikle müşterilerimiz için sıradan bir tedarikçi değil, aynı zamanda onların çözüm ortağıyız. AR-GE ve inovasyon, başarımızın sürdürülebilirliğinde kilit bir rol oynuyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru şekilde analiz edip inovatif fikirler sunma kabiliyetimiz çok yüksek. Müşteri odaklı birçok proje hayata geçirdik. Bu süreçte de hep en öncelikli olarak “neye ihtiyacınız var” sorusunu sorduk. Son iki yılda laboratuvar altyapımızı da yenileyerek 4266 adet ürün denemesi gerçekleştirdik. Stratejik yatırımlara imza atarak Türkiye’de en büyük oyunculardan biri olurken Avrupa’da da rekabetçi konumumuzu pekiştirdik. Önümüzde heyecan verici yeni hedeflerimiz de var. İş ortaklarımızla yenilikçilik, karşılıklı güven ve dostluk ilkelerine dayalı iş birliklerimizle, sürdürülebilir büyüme hedeflerimiz doğrultusunda sektörümüze yön veren yatırımlara imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Akkim Kimya olarak Türkiye’nin en beğenilen şirketleri arasında yer almaktan duyduğu mutluluğu paylaşan Kipri, “Hiç şüphesiz elde ettiğimiz bu başarıda Akkim çalışanlarının payı çok büyük. Birlikte ülkemize her alanda güç katma hedefiyle çıktığımız yolda kazandığımız böylesi başarılar beni çok gururlandırıyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.