AKSA AKRİLİK ‘GİRİŞİMCİLİĞE DEĞER’ PROJESİ İLE DESTEKLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Dünyanın lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, “Girişimciliğe Değer” projesi kapsamında girişimcilere verdiği desteklere devam ediyor. Geleceğe yönelik vizyonu ve işbirlikçi yaklaşımıyla Aksa Akrilik, İltema ile olan ortaklığını sürdürerek, sektörde büyümelerine katkı sağlıyor.

Dünyanın lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, “Girişimciliğe Değer” projesi kapsamında İltema’ya verdiği destekle büyümesine katkı sağlamaya devam ediyor.

2021 yılında başlatılan iş birliği ile geliştirilen ısıtıcı kumaşların, geniş bir kullanım alanı bulduğunu ve birçok sektörün dikkatini çektiğini söyleyen Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş “İltema, teknik tekstiller üzerine çalışan, endüstriyel alanlardaki ısıtma ihtiyaçlarına yenilikçi yaklaşımlar getiren, yüksek teknoloji ve yeni nesil malzemelerle bir Ar-Ge firması. 2021 yılında başlayan işbirliğimiz kapsamında Aksa Akrilik olarak İltema’nın büyüme potansiyelini göz önünde bulundurup ilave yatırım kararı alarak, İltema’nın yeni markası Fleksheat’ın ısıtmalı kablo üretimini destekledik. Bu ortaklıktan büyük heyecan duymaktayız. Isıtıcı tekstiller ve ısıtmalı kablolarla birlikte hem girişimcilere katkı sunacak hem de işlere değer katacağız. Sürdürülebilir ve yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesine yönelik projeleri desteklemeye devam ederek, tekstil sektöründeki liderliğimizi koruyacağız” dedi.

Isıtma sistemleri için ideal olan ısıtmalı kablolar, başta inşaat, endüstri, mutfak eşyaları, otomotiv alanında kullanılıyor. Tekstil sektörüne katkı sağlayan teknolojik yeniliklerle öne çıkan İltema, Türk Patent Enstitüsü’nden aldığı patentlerin yanı sıra, Techxtile Start Up Challenge, BigBang (İTÜ), Kworks(Koç Üniversitesi), Enerjim Sensin (ODTÜ Teknokent-EPDK) ve TET Proje Pazarı gibi prestijli etkinliklerde elde ettiği başarılarla da dikkat çekiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.