AKSA AKRİLİK, KURUMSAL YÖNETİM ENDEKSİ’NDE İLK 3’TE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Aksa Akrilik, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen “Kurumsal Yönetim Ödülleri”nde, Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alan 50 şirket arasında ilk 3’e girdi. Ödül ile Aksa Akrilik’in kurumsal yönetim anlayışından, paydaşlarına karşı sergilediği şeffaflığa kadar bir çok konuda üst düzeyde olduğu tescillendi.

 

14 Ocak 2016 Perşembe günü Sabancı Center’da geçekleştirilen ödül töreninde, ödülü Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı ve Aksa Akrilik Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Cemal Dördüncü aldı. Dördüncü yaptığı konuşmada, “Bu ödül ile Aksa Akrilik’in Yönetim Kurulu, Pay Sahipleri, Menfaat Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık başlıkları altındaki uygulamaları değerlendirilmiş oldu. Öte yandan aldığımız bu ödül, şirketimizin işleyişinin de en iyi uygulama kategorisinde yer aldığının açık bir göstergesidir. Bu ödülü almaktan büyük bir gurur duyuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Türkiye’nin önde gelen bağımsız kurumsal derecelendirme şirketlerinden Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. (Saha), Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş. (Aksa) için Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu 10 tam puan üzerinden 9,50 olarak güncelledi. Yapılan incelemelerde, Aksa Akrilik’e verilen kurumsal yönetim derecelendirme notu; şirketin, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uyum sağlayarak, tüm politika ve önlemleri uygulamaya soktuğunu ortaya koydu.

 

Aksa Akrilik Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu’na Saha’nın kurumsal internet sitesi www.saharating.com, Aksa Akrilik kurumsal internet sitesi (www.aksa.com) ve Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) (www.kap.gov.tr) üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.