AKSA AKRİLİK’TE 4 GÜN MESAİ DÖNEMİ: TÜRKİYE’DE BİR İLK!

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Geçtiğimiz yıl haftada 4 gün çalışma uygulamasını test eden Aksa Akrilik, bu uygulamayı tamamıyla benimseyen ilk Türk şirket oldu.

Türkiye’de iş dünyasında bir ilke imza atan Aksa Akrilik, haftada dört gün çalışma modelini kalıcı olarak uygulamaya koyduğunu duyurdu. Geçtiğimiz yıl pilot program olarak başlatılan ve çalışan motivasyonunda belirgin artış sağlayan bu uygulama, şirketin operasyonel verimliliğini ve iş-yaşam dengesini olumlu yönde etkiledi.

Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş., Yalova merkezli operasyonlarında 1.200 kişilik iş gücüyle, mavi yakalı çalışanlar hariç olmak üzere, 200 beyaz yakalı çalışanını kapsayan bu uygulamayla dikkatleri üzerine çekti. CEO Cengiz Taş, dört günlük çalışma haftasının çalışanlar tarafından büyük destek gördüğünü ve şirket içindeki işbirliği ile ekip ruhunu güçlendirdiğini ifade etti.

Dünya genelinde de benzer uygulamaların test edildiği ve bazı şirketlerin bu modeli benimsediği gözlemlenirken, Aksa Akrilik’in bu adımı Türkiye’de bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor. Şirket, bu süreçte karşılaştığı zorlukları da aşarak, esnek çalışma günleri konusunda daha dinamik bir yapı oluşturdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.