ALTINOVA BELEDİYESİ İLE BEZMİALEM ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi arasında eğitim, AR-Ge, ürün geliştirme gibi konularda ortak projeler geliştirilerek ortak projeler yapılacak.

Protokol imzalandı

Altınova Belediyesi ile Bezmialem Vakıf Üniversitesi arasında eğitim, AR-Ge, ürün geliştirme konularında ortak projeler yapmak amacıyla işbirliği ön protokolü imzalandı. Taraflar arasındaki işbirliği sözleşmesi ön protokolünü; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Osman Develioğlu ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu tarafından imza altına alındı.

Rekabet gücü artacak

Yapılan işbirliğiyle; bölgedeki tarımın ve çiftçinin rekabet gücünü arttırmak, ürün çeşitliliğini arttırma ve kırsal kalkınmayı desteklemek amacıyla tarımsal üretim ve tarımsal faaliyetler yapılacak.

Altınova Belediyesi, AR –GE, ürün geliştirme ve eğitim konularında ortak proje geliştirmek için tüm altyapı, laboratuvar gibi imkânlarını ücretsiz olarak kullanımını sağlayacak.

İncelemelerde bulundu

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, ön protokol imza törenin ardından üniversitenin tesislerini gererek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Av. Osman Develioğlu ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu’na; Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Av. Namık Ayhan, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bilgin, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Fitoterapi Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Kartal, BezmialemVakıf Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Zeynep Görmezpğlu ve Bezmialem Vakıt Üniversitesi Üretim Müdürü Mustafa Saraç, Altınova Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yük. İnş. Müh. Kubilay Karaca, Altınova Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Serkan Sülün ve Altınova Belediyesi Sosyal İşler Müdür Vekili Hakan Beykoz eşlik etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.